У Львові в парку "Знесіння" облаштують реабілітаційний центр для тварин, які постраждали від жорстокого поводження. З такою ініціативою виступила міська рада, яка висловилась за заборону експлуатації тварин у цирках та дельфінаріях. Відповідне звернення про внесення змін до законодавства України у сфері захисту тварин направили до органів центральної влади.

Створивши комунальне підприємство "Лев", місто привернуло увагу до проблем котів та собак у великих містах. Нині тут організовано лікування та догляд за бездомними тваринами і на вулицях вже не зустрінеш безпритульних зграй.

"Те, що сьогодні витворяють у цирках та дельфінаріях, - це знущання з тварин, які недопустимі на території Львова, - прокоментував міський голова Андрій Садовий. - Ми готові стати пілотним проектом і запропонувати свій варіант вирішення цієї проблеми. Для початку облаштуємо реабілітаційний центр і вилікуємо тварин, і діти зможуть їх побачити у природньому середовищі. Сьогодні в парку "Знесіння" вже перебуває 200 тварин".

Ще раніше Львів виступив за заборону пересувних та інших мобільних цирків, а тепер зроблено наступний логічний крок, який отримав схвалення місцевої громади.

Заборону експлуатації тварин у цирках підтримали майже 50 країн, серед яких Велика Британія, Швеція, Італія, Нідерланди, Фінляндія та Ізраїль.

Богдан КУШНІР.

Львів.