Вагу та дозвільні документи на переміщення вантажу великогабаритними вантажівками у Чернівецькій області почали перевіряти ретельніше. Більшість водіїв фур та лісовозів мають всі дозвільні документи, але є і такі, хто сподівається проскочити повз контролерів. За час від початку року лише патрульна поліція зупинила 414 транспортних засобів, що перевозили великогабаритний вантаж, не маючи при цьому відповідного дозволу.

Служба автомобільних доріг озброєна вагами для виявлення перевантаження транспортних засобів, що є однією з причин аварійного стану українських доріг, теж звітує про значну кількість автомобілів, знятих з траси. Проте на дорогах фури вибивають колії і надалі. Через Буковину практично безперервно рухаються автопоїзди з Туреччини, Румунії, Болгарії та деяких балканських країн, котрі через КПП "Порубне" прямують у бік ЄС, Білосусі та Росії.

Але здебільшого транзитні автомобілі рухаються з дотриманням норм завантаження і повним пакетом необхідних документів. Понаднормового завантаження припускаються українські підприємства, котрі у гонитві за наживою не рахуються зі станом доріг, змушуючи при цьому водіїв йти на порушення. Окрім всього, перевантажені зерновози, фури з крамом чи самоскиди з гравієм створюють аварійну небезпеку та загрозу життю інших учасників руху, наголошують у Службі автомобільних доріг області.

Сергій СУЛИМА.

Чернівецька область.Фото Патрульної поліції.