Перед строєм новобранців свою вправність і майстерність продемонстрували вихованці військово-спортивного центру "Воїн".

До Дня захисника України!

На плацу збірного пункту Полтавського облвійськкомату відбулись урочисті проводи на строкову службу 170 призовників. Усі вони потрапили до першої команди новобранців нинішнього осіннього призову, котрі вирушають до місць несення служби. Водночас була своя глибока символіка в тому, що перше військове звання "солдат" цим юнакам і молодим чоловікам було присвоєно напередодні Дня захисника України.

Адже, попри те, що строковиків не направляють у зону бойових дій, усі розуміють, що від їхньої наполегливості у здобутті необхідних кожному воїну знань, опануванні практичних навичок і, зрештою, рівня підготовки до збройного опору агресору залежатиме обороноздатність нашої держави, її потуга і міць. Надто за умов, коли словосполучення "захисник України" набуло максимально конкретного значення.

На цьому, звертаючись до присутніх, наголосив обласний військовий комісар, учасник АТО, полковник Дмитро Губський. Водночас його заступник, підполковник Едуард Бородай висловив сподівання на те, що частина новоспечених солдат-строковиків продовжить службу в армії вже за контрактом. Тим паче, що їм є з кого брати приклад самовідданого служіння Батьківщині в часи найтяжчих випробувань.

Разом із близькими людьми напутні слова новобранцям виголосили земляки-учасники АТО й активісти громадських ветеранських організацій – військовий медик Віталій Турпітько та колишній боєць-доброволець батальйону "Айдар" Віталій Степанов. Останній запевнив, що у випадку загострення ситуації на фронті вчорашні воїни-добровольці знову стануть на захист рідної землі пліч-о-пліч із діючими військовослужбовцями.

Саме під час урочистостей, просто перед строєм новобранців, ще дев'ятеро полтавців-учасників АТО отримали відзнаки Президента України, якими вони нагороджені за особисту мужність і високий професіоналізм при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

Якого рівня професіоналізму в опануванні ратної справи треба прагнути, молодим солдатам наочно продемонстрували вихованці полтавського військово-спортивного центру "Воїн". Показані ними прийоми рукопашного бою та умовна ліквідація й захоплення в полон ворожої диверсійно-розвідувальної групи, що пересувалася на бойовій розвідувально-дозорній машині, викликали шквал емоцій і аплодисментів присутніх.

На завершення дійства дівчата вручили призвідникам урочистостей запашні короваї та подарунки – набори речей, які знадобляться молодим солдатам у перші дні служби. А військовий капелан Православної церкви України, ієромонах Іоан після звершеної ним молитви окропив новобранців свяченою водою та подарував їм іконки з зображенням Горбанівської Божої Матері, яка здавна вважається покровителькою й заступницею Полтавського краю.

На строкову ратну службу земляків благословляє військовий капелан ПЦУ, ієромонах Іоан.

Василь НЕЇЖМАК.

Фото автора.

Полтава.