Контррозвідка СБУ вивела на підконтрольну українській владі територію ще одного свідка збройної агресії РФ в Україні. Для цього було сплановано операція, за результатами якої мешканець окупованого міста Сорокине добровільно відмовився від участі у діяльності незаконних збройних формувань і залишив ОРЛО.

Як встановили правоохоронці, чоловік змушений був вступити до ремонтної роти "2 армійського корпусу народної міліції "ЛНР" через матеріальні труднощі. Тут він лагодив пошкоджену у боях військову техніку бойовиків. Проте з часом усвідомив хибність свого кроку і виявив готовність надати свідчення щодо злочинної діяльності російсько-терористичних військ, зокрема, на території Луганщини. Ретельна перевірка підтвердила, що цей громадянин України не брав безпосередньої участі у бойових діях і не вчинив інших тяжких злочинів. Крім того, він надав слідству важливі докази збройної агресії РФ в Україні. За рішенням суду його звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 258-3 ККУ.

Служба безпеки України ще раз нагадує, що особа (крім організатора і керівника терористичної групи чи організації), яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку зі створенням або діяльністю такої групи чи організації, звільняється від кримінальної відповідальності.

Павло ВОРОНЦОВ.

Фото прес-служби СБУ.

Луганська область.