Сирійська урядова армія Башара Асада почала наступ на північ країни для протистояння турецьким військам. Про це повідомляє сирійське державне інформагентство SANA

Поки невідомо, чи погодили урядові війська свої дії з курдськими "Демократичними силами", однак, за даними ліванського телеканалу Al Mayadeen, армія Асада просувається без опору: солдати без бою пройшли всі блокпости та увійшли в Манбідж.

Раніше Al Mayadeen з посиланням на свої джерела повідомляв, що сирійська армія в найближчі 48 годин має намір зайняти контрольовані курдами міста Манбидж і Кобані. Ці міста – останні великі населені пункти на сході провінції Алеппо, які підпорядковувалися Дамаску після розгрому в цій частині країни загонів ІДІЛ.

Як повідомлялося, на початку тижня Туреччина почала наступ на територію, утримувану курдськими силами на північному сході Сирії. Турецький президент заявив, що мета Анкари — запобігти створенню "терористичного коридору" на кордоні Сирії та Туреччини.

Операцію розкритикувала низка країн і міжнародних організацій. Зокрема, високий представник ЄС Федеріка Могеріні закликала Туреччину зупинити військову операцію в Сирії, оскільки вона може призвести лише до швидкого погіршення гуманітарної, військової, політичної та стратегічної ситуації в цій країні.

У зв'язку з військовою операцією Туреччини в Сирії уряди Німеччини та Франції 12 жовтня заявили про припинення постачання зброї Анкарі.

Джерело: Укрінформ