На знімку: учасники літературно-мистецького свята "Просто на Покрову" біля садиби-музею Василя Юхимовича у Сингаях.

У Коростені на Житомирщині провели XIII Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль "Просто на Покрову", заснований заслуженим журналістом України, письменником і лауреатом багатьох літературних премій Віктором Васильчуком. Традиційно у рамках фестивалю відбулася творча молодіжна акція "Література свіжого повітря", а наступного дня до Коростенського палацу культури імені Тараса Шевченка з'їхалися гості та учасники свята майже з усієї України.

Перед початком творчих змагань відбулися покладання квітів до меморіальних дощок письменникам Валерію Нечипоренку, Михайлу Козимиренку та Миколі Сингаївському, відвідини садиби-музею Василя Юхимовича у його рідних Сингаях, вшанування Тараса Шевченка.

Під час гала-концерту були оголошені імена переможців "Поетичного марафону" та "Уроку прози". У "Поетичному марафоні" перше місце посів Віктор Михайленко з Малина. Диплом "Молодий та перспективний" отримала Світлана Вітер з Житомира, диплом "За любов до Коростенщини" – житомирянин Костянтин Гай. "Абсолютним чемпіоном" визнано Сергія Сіваченка з Хорошева. В "Уроці прози" третє місце дісталося Софійці Сові з Новограда-Волинського, друге – Любові Сердунич з Хмельниччини, а третє – Миколі Скуратівському з Малина. "Доктором прози" став Костянтин Гай (Житомир).

За любов до Коростенщини відзначили київського письменника Василя Довжика. Найповажнішим учасником свята визнано Олега Буцького, а наймолодшим – Вероніку Бас. Подяку від народного депутата України Володимира Арешонкова отримала незмінна ведуча свята Світлана Васильчук.

Цьогоріч лауреатами літературної премії імені Василя Юхимовича стали Валерій Хмелівський (Бердичів), Серго Сокольник (Київ), Тамара Васильєва (Кременчук Полтавської обл.), Євгенія Юрченко (Головине Черняхівського району). Премію імені Валерія Нечипоренка отримали Олесь Коляда (Бердичів) та Оксана Геращенко (Коростень).

Музичні подарунки пролунали від вокального ансамблю "Спокуса" Коростенського районного будинку культури, юної Софії Жукової, житомирського автора та виконавця Юрія Іванця. А особливим сюрпризом став виступ болгарської співачки з Монтани, міста-побратима Житомира, лауреатки багатьох міжнародних пісенних конкурсів Наталі Ангелової.

Світлана СОБОЛЕВСЬКА.

Фото автора.

Житомирська область.