В рамках проекту Світового банку, що реалізовується на Рівненщині, Сарненська центральна районна лікарня тепер має сучасний ангіографічний комплекс. Адже відповідно до планів реалізації проекту на базі цього медзакладу буде відкрито серцево-судинний центр з ангіографічною операційною та палатами інтенсивної терапії. Він обслуговуватиме мешканців північних районів Рівненщини, яким зможуть оперативно надавати допомогу при інфаркті міокарду та інших хворобах системи кровообігу.

До речі, на початку минулого року в межах проекту Світового банку вже відкрився серцево-судинний центр у Рівненській обласній клінічній лікарні. За цей час тут провели більше 2 000 операційних втручань. Тож за ініціативи обласного управління охорони здоров’я та групи впровадження проекту Світового банку було розширено межі проекту та погоджено відкриття ще одного серцево-судинного центру на базі Сарненської центральної районної лікарні.

- Відповідно до сучасних медичних протоколів для того, щоб уникнути небажаних наслідків, медична допомога при інфаркті має надаватися протягом двох годин. Зрозуміло, що доставити пацієнта з північних районів області до Рівного протягом цього часу надто складно, а часом і не можливо. Тому і з’явилася ініціатива відкрити ще один серцево-судинний центр в місті Сарни, – розповів керівник групи консультаційної підтримки проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок.

Відтак обласним управлінням охорони здоров’я був проведений тендер та закуплений сучасний ангіографічний комплекс виробництва Philips і доставлений у місто Сарни (на знімку). Також наразі триває закупівля обладнання для палат інтенсивної терапії та операційної.

Олександра ЮРКОВА.

Рівне.

Фото надане Групою підтримки проекту СБ.