Російські окупанти продовжують руйнувати цивільну інфраструктуру на Донеччині, наголошують у прес-центрі Об'єднаних сил. Впродовж тижня вони значно збільшили кількість та інтенсивність обстрілів позицій українських воїнів на Приазов'ї. При цьому противник застосовує не лише стрілецьке озброєння, а й заборонені Мінськими угодами міномети калібру 82 та 120 мм і ствольну артилерію.

Як розповідають військовослужбовці, котрі тримають оборону в районі Водяного неподалік Маріуполя, важке озброєння ворог застосовує переважно вночі, коли не працюють патрулі СММ ОБСЄ. У світлу пору противник здійснює турбуючі обстріли, намагаючись викликати вогонь у відповідь, щоб звинуватити українських військових у порушенні режиму тиші.

При цьому окупанти не надто й переймаються точністю своїх артилеристів. Міни та снаряди часто прилітають й на територію цивільних об'єктів, значно віддалених від позицій наших військ.

- У Водяному не залишилося жодного непошкодженого будинку. Все зруйновано й понівечено. Окрім матеріальної шкоди, ворожі обстріли несуть пряму загрозу життю та здоров'ю місцевих мешканців, - розповів морський піхотинець Юрій.

Воїни Збройних Сил України, окрім оборони займаних позицій, завжди готові прийти на допомогу цивільному населенню. Днями у жителя Водяного, якого тут усі називають за позивним "Дід Василь", внаслідок обстрілу було пошкоджено дах будинку. Українські морпіхи, вільні від несення служби на позиціях, допомогли сім'ї перекрити та відремонтувати стріху будівлі.

- Я ніколи не повірю, що російські найманці з тої сторони так допомагають своїм окупованим цивільним, як наші солдати турбуються про нас, - витираючи сльози, розповів Василь Федорович.

Владислав ЛЕОШКО.

Донецька область.Фото прес-центру Об'єднаних сил.