У Чернівецькій ОДА відбулось засідання міжвідомчої робочої групи із підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області. Обговорювали моделі субрегіонального рівня АТУ регіону. 

При обговоренні проголосували, підтримавши Вижницю як центр одного з нових районів, а не місто Сторожинець. Проте в останній моделі районного поділу Буковини, запропонованій віце-прем'єр-міністром Геннадієм Зубком, саме Сторожинець мав стати центром району. Загалом в області має залишитися три райони. До складу одного з них увійдуть Сторожинецький, Вижницький та Путильський райони. Робоча група пропонує визначити центром Вижницю. За Сторожинець як центр виступили тільки 6 членів робочої групи.

Але це обурило керівників громад Сторожинецького району, і вони написали спільне звернення до міністра розвитку громад та територій України Олени Бабак. Очільники Сторожинецької, Великокучурівської, Красноїльської і Чудейської громади просять міністра від імені жителів Сторожинецького району не брати до уваги рішення робочої групи Чернівецької ОДА, оскільки вважають його "непрозорим та непродуманим". У листі також йдеться про те, що представників ОТГ Сторожинецького району не запросили на це засідання, "чим повністю проігноровано думку найбільшого району Чернівецької області".

Автори звернення акцентують увагу на тому, що населення Сторожинецького району більше, ніж Вижниччини і Путильщини разом узятих. До того ж, на Сторожинеччині проживає 37% етнічних румунів, інтереси яких не враховані.

Нещодавно експерти на круглому столі в ОДА представили чотири варіанти скорочення районів Буковини. Три з них передбачають поділ області на три райони, останній пропонує створити чотири райони замість трьох. Крім того, жителі Сторожинецького району запустили флешмоб у соцмережах проти створення центру госпітального округу у Вижниці.

І Сторожинець, і Вижниця – відомі міста з великими культурними та історичними традиціями. З них вийшли у світ знамениті музиканти, художники, науковці. Кожне по-своєму самобутнє у національному сенсі. Це, напевно, один з унікальних на теренах України випадків, коли дуже важко віддати комусь перевагу, як і нелегко знайти компроміси. А їх потрібно шукати, можливо, пішовши на чотири нових райони, замість трьох.  

Сергій СУЛИМА.

Фото: Чернівецька облдержадміністрація. 
Фото автора.