Об’єкт знаходиться на туристичному зеленому маршруті «Медове коло» у селі Шпанів Рівненського району. Тож подорожуючі матимуть територію, де вже влітку зможуть перепочити та залишитися на нічліг. Локацію облаштовують на території фермерського господарства «Надія». Її господарі Ярослав та Лариса Паламарчуки давно займаються агротуристичним бізнесом. Тож тепер ще й вирішили розширити послуги для подорожуючих.

«Ідея виникла спонтанно. Біля нашої садиби постійно проїжджають велосипедисти. Часто вони шукають, де відпочити. От і вирішили облаштувати територію для подорожуючих. Так, перепочити туристи зможуть у перголі під виноградними гронами. Також можна буде пограти у теніс в альтанках. Але родзинкою стане апібудиночок.

Він містить ніші, куди ставитимуть вулики з медом. Турист, відпочиваючи, зможе отримати сеанс апітерапії. Буде тут і звичайний літній будинок, криниця та фонтани», - розповідає Ярослав Паламарчук.Ініціативу вдалося реалізувати завдяки участі в обласному конкурсі проектів територіальних громад, що вже вдесяте проводиться в області. На облаштування туристичної локації з обласного бюджету виділено 150 тисяч гривень на умовах співфінансування з місцевого бюджету.

Окрім того, господарі агросадиби вирощують у штучній екологічній водоймі осетрів, мають ожинове поле та інші принади, що можуть зацікавити туристів.

Зелений маршрут «Медове коло» простягнувся на 300 кілометрів територією Рівненського, Березнівського, Гощанського, Корецького та Костопільського районів. Це приваблива для туристів територія, тому на ній створюють місця для відвідування, атракції з розвинутою туристичною інфраструктурою.

«Маршрут покликаний на те, щоб заохотити подорожуючих відвідувати наш край. Крім того, одним із завдань розробки проекту є його включення до міжнародної мережі «Зелених шляхів» (Greenways). Цей проект є першим результатом тривалої роботи з розвитку Дестинації «Медове коло». Процес стратегічного планування розпочався ще у 2014-ому і лише сьогодні починає давати плоди. Тепер важливо продовжувати дотримуватися заданого напряму і наші амбітні плані щодо входження області до європейської мережі Зелених шляхів стануть реальністю», - каже заступник начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА Ярослава Гаврилова.

В свою чергу голова Шпанівської ОТГ Микола Столярчук наголосив, що проект має важливе стратегічне значення для території: «Ми маємо плани активізувати громаду через розвиток туризму. Це стимулює зайнятість на селі та надходження до бюджету, а відтак допомагає розвивати територію».

Тетяна ПАНАСЮК.

Рівне.

Фото прес-служби РОДА.