По це вона заявила у п'ятницю під час зустрічі з журналістами у прес-центрі Закарпатської облдержадміністрації (на знімках).

Міністр перебуває на Закарпатті з робочою поїздкою, під час якої планує взяти участь у відкритті навчально-практичного центру на базі Свалявського професійного будівельного ліцею, зустрічі з освітянами та представниками угорської громади, огляд школи-садка в селищі Батьово, де відбувається ремонт закладу коштом Фонду регіонального розвитку, а також ознайомлення із ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Великі Береги з українською та угорською мовами викладання.

Ганна Новосад розповіла, інформують з ОДА, що мала нагоду познайомитися і обмінятися думками з головою облдержадміністрації Ігорем Бондаренком і висловила сподівання на конструктивну співпрацю з обласною владою.

Вона також повідомила про програми державного фінансування освітніх закладів в Україні на наступний рік: 3,5 млрд грн. для будівництва, ремонту та оснащення шкіл; 16 млн грн. для оновлення шкільних їдалень. Посадовиця також повідомила, що наступного року планується продовжити будівництво внутрішніх убиралень у школах Закарпаття, на що передбачено 26 млн грн. Повністю цю проблему планують вирішити упродовж 3-х років. Окремо зупинилася на проблемі мови викладання в угорських школах і зустрічі з представниками угорської громади краю. Наголосила, що нова влада буде продовжувати посилювати мовну присутність у регіонах з компактним проживанням національних меншин, в тому числі через освіту. Водночас робитиметься це, поважаючи права нацменшин, в тому числі право на освіту і розвиток культури рідною мовою. «Кожна дитина в Україні повинна володіти державною мовою і мати доступ до якісної освіти», – наголосила Ганна Новосад.

Відтак пані міністр відповіла на численні запитання журналістів, а їх виникало чимало. Адже освітянські проблеми турбують у цьому прикордонному регіоні усіх. І не тільки викладачів та батьків…

Василь НИТКА.

Ужгород.

Фото надане прес-службою ОДА.