Ще одна бездотаційна громада

Нещодавно утворена Великоомелянська ОТГ, що у Рівненському районі, стане п’ятою бездотаційною громадою Рівненщини. Нині такими є Вараська, Клесівська, Крупецька і Клеванська.

Важливо, переконаний заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, що доходи громади формуватимуться в основному за рахунок малого та середнього підприємництва. Адже тут бізнес працює практично у всіх сферах господарювання. Активна громада і в плані участі у грантових конкурсах, а це залучення позабюджетних коштів.

22 грудня мешканці населених пунктів Великоомелянської ОТГ обиратимуть голову громади та депутатів.

Фішка для туристів

Хутірську туристичну локацію облаштовують на території Шпанівської ОТГ, що у Рівненському районі. Реалізувати цей проект взялися Ярослав та Лариса Паламарчука на території свого фермерського господарства «Надія», чим розширять послуги для подорожуючих (подружжя давно займається агротуристичним бізнесом). Ініціативу вдалося реалізувати завдяки участі в обласному конкурсі проектів територіальних громад. На облаштування туристичної локації з обласного бюджету виділено 150 тисяч гривень на умовах співфінансування з місцевого бюджету.

Голова Шпанівської ОТГ Микола Столярчук наголосив, що проект має важливе стратегічне значення для території: «Ми маємо плани активізувати громаду через розвиток туризму. Це стимулює зайнятість на селі та надходження до бюджету, а відтак допомагає розвивати територію. Та й хутірська туристична локація знаходиться на туристичному зеленому маршруті «Медове коло», що проліг на 300 кілометрів територією Рівненського, Березнівського, Гощанського, Корецького та Костопільського районів. Це приваблива для туристів територія, тому на ній створюють місця для відвідування, атракції з розвинутою туристичною інфраструктурою,як і у нашому Шпанові».

Тринадцять претендентів

22 грудня у Сарненському районі Рівненщини відбудуться вибори у новостворені Кричильську та Вирівську об’єднані територіальні громади: люди обиратимуть голів та депутатів. Очолити ОТГ виявили бажання багато кандидатів. На голову Кричильської ОТГ балотується три кандидати. А ось Вирівську ОТГ виявило бажання очолити аж тринадцять кандидатів. Серед них – нинішні голови сільрад, що об’єдналися в ОТГ, безробітні, пенсіонери, підприємці, медики, лісівники, юристи.

Нині кандидати переконують потенційних виборців, хто з них краще керуватиме громадою.

Олександра ЮРКОВА.

Рівненська область.