Представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Павло Лисянський та прокурор Луганської області Олексій Ляшенко (на знімку справа наліво) обговорили  створення механізму реагування на порушення прав людей, які проживають на тимчасово окупованій території Луганської області. 

Вони мали спільну думку:  захист прав громадян в умовах збройного конфлікту можливий лише за якісного моніторингу та документування злочинів, а також ідентифікації осіб, які вчиняють кримінальні правопорушення, й неухильне притягнення винних до відповідальності. "Робота у цьому напрямі вкрай важлива для нашого регіону, -- зазначив Олексій Ляшенко. --  Окремим питанням порушення прав громадян України на території ОРДЛО є насадження "чужого громадянства", тобто паспортизація, яку проводить на даний час Російська Федерація. Це цілковито суперечить засадам Міжнародного гуманітарного права". 

Прокурор Луганської області поінформував представника Омбудсмена про створення у прокуратурі Управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Павло Лисянський та Олексій Ляшенко обговорили також затверджений постановою Кабінету Міністрів новий Порядок в'їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території та в зворотному напрямку. Представник Омбудсмена, зокрема, повідомив, що до нього  надходить багато звернень та скарг від жителів Донбасу щодо заборони перевезення через лінію розмежування окремих особистих речей, а також   переліку та обсягів переміщення товарів. "Люди -- заручники тих умов, які склалися на сьогодні", -- вважає він.

Сторони дійшли згоди про співпрацю та координацію дій, спрямованих на захист прав людини в Луганській області. Напрямами такої взаємодії, зокрема, стануть спільний моніторинг місць позбавлення волі, реагування на проблеми з виплатою заробітної плати гірників в регіоні, а також смертність на шахтах, порушення трудових та соціальних прав громадян тощо.

Павло ВОРОНЦОВ.

Луганська область.

Фото прес-служби прокуратури Луганської області.