Національна науково-практична конференція "Підприємництво в епоху глобальних змін: гра за новими правилами" відбулась у Краматорську. Захід було організовано Донецькою торгово-промисловою палатою за сприяння Донецької ОДА та Регіонального фонду підтримки підприємництва у Донецькій області.

До участі в конференції долучилися посадовці органів влади та профільних відомств, підприємці, науковці, активісти бізнес-асоціацій та громадських об'єднань, представники міжнародних організацій.

Звертаючись до учасників, президент Донецької торгово-промислової палати Максим Ануфрієв зазначив, що тематика цьогорічного заходу обрана організаторами не випадково. Адже світ змінюється й трансформується з неймовірною швидкістю, і нові економічні умови диктують нові правила гри. Через це виникає нагальна потреба у визначенні пріоритетів щодо підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу для його участі в процесі оновлення економіки Донецької області.

Навіть перебуваючи у складних умовах ведення економічної діяльності, Донецька область сьогодні стало забезпечує істотний внесок у розвиток країни, 0- на цьому наголошувалося у вітальному листі до учасників конференції голови Донецької ОДА Павла Кириленка.

Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В'ячеслав Биковець виклав на розпочатому обговоренні власне бачення ролі бізнесу для розвитку економіки, захисту його прав та інтересів.

В.о. директора департаменту економіки Донецької ОДА Галина Чурікова, спираючись на Стратегію розвитку Донеччини на період до 2027 року, зазначила: "Наразі визначено два ключові напрями можливої розумної спеціалізації Донеччини: промислове виробництво на базі новітніх матеріалів та креативні сфери, що ґрунтуються на результатах індивідуальної творчості. Основою для розвитку цих напрямів є ІТ-технології, зелена енергетика та розв'язання екологічних питань".

Стосовно пошуку конкретних ніш та видів діяльності, то вони, за прогнозами, мають здійснюватися у форматі так званого процесу підприємницького відкриття, через проведення консультацій між владою, бізнесом, закладами вищої освіти і дослідницької сфери із залученням громадськості.

З інтересом сприйняли учасники заходу виступи експерта Офісу розвитку МСП з розробки і реалізації програм та донорської координації Олександра Бабія, заступника директора проекту USAID "Економічна підтримка Східної України" Тімоті Мадігана, фахівця з розвитку бізнесу Програми відновлення та розбудови миру ПРООН Ольги Логвин та інших спікерів.

На одне з нагальних запитань: "Як саме отримати малому та середньому бізнесу реальні кошти для свого розвитку?", відповіді надав представник ЄБРР Тимур Халілов, який презентував відповідні програми для українських підприємців.

Владислав ЛЕОШКО.

Донецька область.На знімках: під час Національної науково-практичної конференції "Підприємництво в епоху глобальних змін: гра за новими правилами" у Краматорську.

Фото надано Донецькою ТПП.