У Національному агенстві з питань запобігання корупції (НАЗК) триває розробка Антикорупційної стратегії, яку обіцяють подати до Верховної Ради до весни наступного року. Про це повідомила тимчасово в.о. голови НАЗК Наталія Новак під час публічної дискусії "Виконання парламентом Антикорупційного порядку денного".

"Є попередні напрацювання, відбулися зустрічі з громадськими антикорупційними організаціями, - сказала Новак. - НАЗК зобов‘язана подати Стратегію, і вона буде подана не пізніше весни наступного року».

Наталія Новак також поідомила, що на сьогдоні у НАЗК створено єдиний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, налагоджено зв‘язок ще з 13 реєстрами для перевірки е-декларацій. Цього року НАЗК підключається ще до трьох реєстрів – зокрема, актів цивільного стану, довіреностей. З Мін‘юстом підписано угоду про підключення до реєстрів. Нещодавно Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підключено до реєстру е-декларацій для проведення розслідувань.

За словами Н. Новак, проведено аудит НАЗК, який виявив низку порушень, які стосувалися оплати праці керівного складу. Однак його ще досі не розглянула і не затвердила Рахункова палата.

Новак також повідомила, що наразі виділено кошти для вдосконалення Реєстру е-декларацій та системи автоматизованого розподілу аналізу е-декларацій у НАЗК, оскільки попередня система є недосконалою. «Був принцип суб’єктивізму - висмикувати тих чи інших декларантів за політичними мотивами для перевірки, або тих, кого було потрібно перевіряти, не включали до списку, - заявила в.о. керівниці НАЗК. – Зараз ми готуємо подання для порушення кримінальної справи».

Голос України