Проект відновлення аеропорту у Скадовську на Херсонщині, про який розмови точилися ще два роки тому, нарешті зрушив з місця. Згідно з розпорядженням облдержадміністрації, комунальному підприємству "Херсонські авіалінії" надали дозвіл на розроблення проекту для передачі у постійне користування ділянки площею 137 гектарів на околиці міста, що має статус дитячого курорту національного значення.

Тут уже є закинута будівля аеровокзалу у вигляді павільйону, що її новим господарям треба привести до ладу. А після модернізації злітно-посадкової смуги та навігаційної системи аеропорт зможе не тільки обслуговувати тренувальні стрибки з парашутом членів обласного аероклубу. У перспективі з міжнародного аеропорту Херсон сюди здійснюватимуть рейси малої авіації. Тобто, прилетівши в сезон літніх відпусток до обласного центру великим літаком, частина пасажирів пересяде на малий, і за якихось півгодини лету вже буде на відпочинку у Скадовську. А це значно привабливіший варіант, ніж знову їхати з дітьми на автовокзал, чекати там пасажирський автобус, а потім півтори години "чимчикувати" в спеку розбитими дорогами до чорноморського узбережжя.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Херсон.

Руководитель КП "Херсонские авиалинии" Виталий Кучерук комментирует: "Взлетно-посадочная площадка в Скадовске сейчас никто не развивает. Здание пришло в упадок, крыша протекает. В результате могут иметь место проблемы авиационного характера, аэроклуб в таких условиях летать не может. Поэтому КП "Херсонские авиалинии" приняли решение навести порядок на Скадовской площадке и получить соответствующий авиационный сертификат, чтобы могли прилетать небольшие самолеты, а парашютисты - совершать прыжки".