Святкова хода із різдвяними зірками.

В Івано-Франківську зварили понад тонну кукурудзяної каші та пройшлися одночасно із 660 різдвяними символами

Івано-Франківськ підтверджує статус креативного міста. Ще не забулися феєричні тисячі ліхтариків на свято Миколая та сотні трембіт, що одночасно сповістили Різдво Христове, як тут замахнулися на нові національні рекорди. І їх встановили!

Отож, спочатку - про "смачний рекорд". Ще задовго до події на Вічевому майдані встановили велетенський казан. Його виготовили на Івано-Франківському локомотивно-ремонтному заводі. Шеф-кухарі п'яти ресторанів та відомі силачі готували банош - традиційну гуцульську страву із кукурудзяного борошна на сметані. Після того, як експерт Національного реєстру рекордів Павло Горішевський сповістив про реєстрацію та вручив відповідні сертифікати, банош із бринзою та шкварками роздали охочим. Вистачило всім, адже зварили понад 1тис. 420 літрів смачної страви.

Так само цікавим видався й інший рекорд. Святкова хода із барвистими різдвяними зірками зібрала 660 учасників та чимало глядачів. Звіздарі сходилися звідусіль, а офіційна реєстрація рекорду відбулася на Вічевому майдані. В урочистостях узяв участь Посол Канади в Україні Роман Ващук. Насамкінець усі учасники святочного дійства заколядували.

Похід звіздарів відбувся в рамках міжнародного фестивалю "Коляда на Майзлях". Міський голова Руслан Марцінків подякував комунальним службам за організацію таких цікавих імпрез. Адже вони не тільки урізноманітнюють дозвілля, а й притягують до Івано-Франківська тисячі туристів.

Людмила СТРАЖНИК.

Івано-Франківська область.

На знімках:


Баношу наварили на рекорд.


Посол України в Канаді Роман Ващук.

Фото прес-служби Івано-Франківської міської ради.