Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в катастрофі авіалайнера Міжнародних авіаліній України під Тегераном 8 січня 2020 р.

Д.Разумков нагадав, що він давав доручення Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, який підготував проект постанови, який буде сьогодні розглядатися щодо цієї трагедії.

Голова Верховної Ради України закликав українських і міжнародних представників долучитися до встановлення та покарання винних у цій авіакатастрофі.

Д.Разумков прокоментував інформацію засобів масової інформації щодо збільшення зарплат народним депутатам. Він повідомив, що в Апараті Верховної Ради йому надали повну інформацію, згідно з якою є індексація заробітної плати народних депутатів, однак, вона зовсім не відповідає тим цифрам, про які пишуть у ЗМІ - про 100 тисяч, про 150 тисяч. «Зміна заробітної плати становить близько трьох тисяч для народного депутата. Це пов’язано з прожитковим мінімумом», - додав він.

Головуючий також звернув увагу на те, що одночасно з цим всі бачили інформацію щодо преміювання окремих керівників різних установ та відомств. «І я думаю, що мені, як Голові Верховної Ради, і народним депутатам дуже цікаво почути позицію щодо цих надбавок, цих премій, наскільки вони відповідають дійсності, а якщо відповідають, то за що. Тому є пропозиція, яка надходила від фракції «Слуга народу» і я думаю, що й інші політичні сили до цього долучаться - під час «години запитань до Уряду» заслухати після Міністра закордонних справ ще позицію міністрів та, можливо, позицію Прем’єр-міністра щодо тих премій, якщо вони відповідають дійсності, які були нараховані окремим міністрам в Кабінету Міністрів», - зазначив Д.Разумков і попросив поінформувати про це Кабінет Міністрів.

Головуючий надав слово представникам депутатських фракцій і груп для виступів із заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Після закінчення виступів головуючий згідно із заявою двох фракцій оголосив перерву у засіданні на 30 хвилин для проведення консультацій.

Головуючий після закінчення перерви надав слово керівнику фракцій «Слуга народу» Давиду Арахамія, який запропонував продовжити вечірнє засідання до повного вичерпання порядку денного.

229-ма голосами народні депутати підтримали цю пропозицію.

Головуючий оголосив до розгляду проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) №1013.

Законопроект доповів заступник Голови Комітету з питань правової політики Андрій Костін. Він повідомив, що Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді України попередньо схвалити поданий Президентом України як невідкладний законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) №1013.

Представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський у виступі зазначив, що метою законопроекту є забезпечення права кожного на отримання професійної правничої допомоги через скасування адвокатської монополії на надання такої допомоги.

Для цього законопроектом пропонується скасувати адвокатську монополію, а саме: виключити положення частини четвертої статті 131-2 чинної Конституції України, згідно з якою виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді.
 Представники депутатських фракцій і груп взяли участь в обговоренні законопроекту.

В обговоренні також взяли участь народні депутати.

Верховна Рада 295 голосами попередньо схвалила законопроект, прийнявши постанову №1013/П1.

Проект Закону про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України) №1028 доповів заступник Голови Комітету з питань правової політики Валерій Божик.

Проект Закону про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України) №1028 доповів заступник Голови Комітету з питань правової політики Валерій Божик. Він зазначив, що Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді України попередньо схвалити поданий Президентом України як невідкладний законопроект про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України) (реєстр. №1028 від 29 серпня 2019 року).

Представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський зазначив, що метою законопроекту, визначеним Президентом України як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України, є законодавче закріплення в Конституції України ефективного механізму організації та діяльності Верховної Ради України.

Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідної зміни до Конституції України для реформування системи органів, що забезпечують функціонування парламенту як єдиного органу законодавчої влади в Україні.

249 голосами парламентарії підтримали Постанову «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України» за №1028/П1.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо Фонду розвитку підприємництва у другому читанні №2589 доповів заступник Голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін.

Він доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді законопроект за реєстр. № 2589 прийняти у другому читанні та в цілому як закон в остаточній редакції, викладеній Комітетом у порівняльній таблиці до законопроекту, з урахуванням внесення необхідних техніко-юридичних і редакційних правок за результатами прийняття зазначеного законопроекту.

Після розгляду правок законопроект 261 голосом «за» було прийнято у другому читанні та в цілому.

Головуючий закрив ранкове засідання.

* * *

Триває вечірнє засідання Верховної Ради України

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив вечірнє засідання.

Народні депутати продовжують розгляд питань порядку денного.

Проект Постанови про дострокове припинення повноважень народного депутата Венедіктової Ірини Валентинівни доповів Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальчекно. Він повідомив, що Комітет розглянув заяву народного депутата Ірини Венедіктової і підтримав її.

340 голосами «за» народні депутати підтримали відповідний проект Постанови №2731.

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 20.12.2019 року про прийняття в цілому проекту Закону про внесення змін до Розділу ІI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади" (щодо визначення розмірів посадових окладів та інших складових оплати праці, грошового забезпечення працівників правоохоронних та інших органів державної влади) №2572-П доповіла народний депутат Ірина Геращенко.

Проект Постанови не набрав голосів для прийняття в цілому і був відхилений.

Проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання" №2732 доповів Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко. Він зазначив, що проектом пропонується обрати народного депутата Андрія Костіна головою Комітету з питань правової політики, увільнивши його від обов’язків заступника голови цього Комітету.

296 голосами проект Постанови прийнято в цілому.

Заяву від двох фракцій щодо Заяви Верховної Ради України у зв'язку з трагічною загибеллю пасажирів літака рейсу PS 752 авіакомпанії Міжнародні авіалінії України зробив народний депутат Петро Порошенко.

До порядку денного було включено проект Постанови про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з трагічною загибеллю пасажирів літака рейсу PS 752 авіакомпанії Міжнародні авіалінії України внаслідок його збиття Ісламською Республікою Іран №2726.

Проект Постанови доповів Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко. Він повідомив, що беручи до уваги необхідність реагування на виклики і загрози національним інтересам держави, Комітет на своєму засіданні 13 січня 2020 року розглянув питання щодо авіакатастрофи пасажирського літака рейсу PS 752 авіакомпанії Міжнародні авіалінії України, яка сталася 8 січня 2020 року в районі міжнародного аеропорту м.Тегеран (Ісламська Республіка Іран) в наслідок його збиття бойовою ракетою збройних формувань Ісламської Республіки Іран. На борту літака знаходились 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, які всі загинули. Серед загиблих - 11 громадян України, а також громадяни Афганістану, Великої Британії, Ірану, Канади, Німеччини та Швеції. 11 січня 2020 року Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану визнав свою провину у збитті українського літака.

Постанова має на меті схвалити Заяву, в якій Верховна Рада України висловлює глибокі співчуття родинам і близьким усіх загиблих та парламентам країн, громадяни яких стали жертвами катастрофи 8 січня 2020 року, та колективу авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» у зв’язку із втратою колег. Україна наполягає на повному розслідуванні всіх обставин цієї катастрофи, на офіційних вибаченнях з боку Ірану, поверненні тіл загиблих і здійсненні ним усіх компенсаційних виплат.

Б. Яременко повідомив, що Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити вказаний проект Постанови до порядку денного другої сесії Верховної Ради України IX скликання, прийняти його за основу і в цілому та схвалити Заяву Верховної Ради України.

368 голосами «за» проект Постанови прийнято в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи №2318-1 у другому читанні доповів Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він зазначив, що Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти законопроект у другому читанні та в цілому як Закон України з пропозиціями Комітету, пропозиціями суб’єктів права законодавчої ініціативи, врахованими Комітетом, та з необхідними техніко-юридичними правками.

Народні депутати розглядають правки до законопроекту.

Інформація про вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України регуялрно оновлюється.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України