Питання реалізації проекту обговорили під час апаратної наради під керівництвом голови Рівненської ОДА Віталія Коваля.

Біосферний резерват об’єднає території України та Білорусі. До нього увійдуть три області – Рівненщина, Волинь і Житомирщина. У нашому регіоні проект буде реалізовуватися у північних районах.

«Визнання високої природної спадщини на світовому рівні дасть поштовх до залучення інвестицій, розвитку туризму, місцевого бізнесу та ремесел, -  наголосив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. - Тому доручаю профільним департаментам сприяти у реалізації проекту, а департаменту економічного розвитку та інвестицій проаналізувати усі можливі застереження для розвитку бізнесу, зокрема в частині обмежень для ведення їх діяльності».

Домовленості щодо створення біосферного резервату «Прип'ятське Полісся» досягли ще торік у жовтні президенти України й Білорусі Володимир Зеленський та Олександр Лукашенко на форумі регіонів у Житомирі.

Біосферний резерват – територія, на яку поширюється міжнародна програма охорони навколишнього середовища ЮНЕСКО «Людина і біосфера», спрямована на забезпечення збалансованих відносин між людиною і природою.
До сьогодні під охороною ЮНЕСКО на території Рівненщини перебуває один об’єкт. Це геодезична Дуга Струве протяжністю 2 820 км. Проект об’єднав 10 країн, серед яких і Україна, яка знаходиться на 25-градусному меридіані східної довготи, вздовж якого прокладали геодезичні точки, у тому числі в селі Гірники Дубенського району.

Олександр ПОЛІЩУК.

Рівне.

Фото надані прес-службою РОДА.