Продавці маленького ринку в місті Сарни на Рівненщині, як ніхто відчувають холод,бо переважно працюють на відкритому просторі або в не дуже теплих приміщеннях. Саме це терплять заради того, аби заробити копійку для сім’ї, бо з роботою на «периферії», як вони кажуть, сутужно. Вони поділилися тим, як зігріваються у холоди.

Аня, продавчиня одягу:

- На ринку я вже понад 20 років. Приходжу зранку, розкладаю та розвішую товар, тоді зігріваюсь. Одягаю на себе багато одежі та п’ю чай. Напій допомагає на півгодини. Добре, що всередині в ларку немає протягів. Часом допомагають син і невістка. У дуже сильні морози не виходимо. А в інші дні дуже чекаємо покупців.

Зараз дуже важко. У людей немає грошей. Буває так, що немає чим платити за місце на ринку. Отримую пенсію і плачу. Економимо на всьому. Навіть чаю не хочу зайвий раз купувати, буває що й на хліб немає. Всі гроші в товарі. Плакати хочеться від того, що така бідність. Приємно, що постачальники мені довіряють і дають товар у кредит, під реалізацію.

 

Алла, продавчиня замороженої риби:

- У зимову пору по дорозі на роботу захожу в кав’ярню, щоб зігрітись кавою або чаєм. Одягаю завжди теплий одяг і взуття, рукавички. Стараюсь, щоб і голова була в теплі. Впродовж дня, звісно, втрачаєш сили та енергію, які  треба чимось поповнювати. На робочому місці стоїть баночка з медом з пасіки мого брата. Час від часу потроху його їм. Це не тільки поживні речовини, а й захист. Рекомендую всім. Навіть власним онукам зранку даю. Так само раджу намастити хріном скибочку хліба. Це для мене бактерицидний захист і антибіотик. А ще шоколад.

Для будь якої людини, яка працює на ринку, дуже дорого робити собі вихідні. Адже ми залежні від того, що платимо за місце, податки. Копієчка приходить дуже важко. Але й про здоров’я, крім нас самих, не подумає ніхто. Мороз робить свою справу. Переохолодження з часом дається взнаки. Тож треба берегтися.

Олег, продавець чаю:

- Чи п’ю я чай на морозі? Звісно, ні. Коли стоїте цілий день на вулиці, холодно, треба спочатку зайти в тепле приміщення та зігрітись. А вже потім випити гарячого смачного чаю. В нас тут скраю стоїть маленький кіоск, а там дівчина, яка знає рецепт не просто смачного, а корисного чаю з журавлиною, лимоном. Не розкриватиму всі секрети.

Записала Марія КУЗЬМИЧ.

Сарни Рівненської області.

Фото автора.