За інформацією директора департаменту житлово-комунального господарства ОДА Ольги Довжук, відповідно до постанови уряду, в зв’язку зі зменшенням вартості одного кубічного метру природного газу з 6235,51 до 4276,69 грн теплопостачальним організаціям було рекомендовано переглянути вартість послуги з централізованого опалення для споживачів у грудні минулого року в бік зменшення.

Відповідне рішення прийняли шість теплогенеруючих підприємств області.  КП «Теплоенергетик» (Кропивницький), СП ТОВ «Світловодськпобут», КП «Власівські мережі» зменшили тариф на опалення для населення; КП «Долинський міськкомунгосп» -- для населення та бюджетних установ; КП «Енерговодоканал» (смт Смоліне Маловисківського району) та КП «Сількомунгосп» (с. Суботці Знам’янського району) -- для бюджетних установ (ці два підприємства послуги населенню не надають).

Крім зниження тарифу, на зменшення вартості послуг із централізованого опалення у грудні вплинуло і застосування теплопостачальними підприємствами температурного коефіцієнта, меншого за одиницю, у зв’язку з вищою температурою зовнішнього повітря, ніж враховувалось у тарифах.

Найсуттєвішу економію отримали в Кропивницькому. Суму сплати за стандартну однокімнатну квартиру зменшено на майже 584 гривні, за двокімнатну -- на 835 гривень, трикімнатну -- на майже 1087 гривень.

Єдине теплопостачальне підприємство, яке не корегувало тарифи на опалення у бік зменшення -- КП «Теплокомуненерго» (Олександрія).

Тим часом обласна влада акцентує увагу на необхідності погашення боргів теплогенеруючих підприємств за використані природний газ та електричну енергію.

Петро МЕЛЬНИК.

Фото з офіційного сайту Кіровоградської ОДА.