Начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів триває створення сучасної лабораторії для визначення, згідно з вимогами водного законодавства, хімічного стану масивів поверхневих вод в басейні Сіверського Дінця та в суміжних басейнах річок Приазов'я та Нижнього Дніпра. Про це поінформував начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

Сучасне лабораторне обладнання та лабораторні меблі загальною вартістю майже 14 мільйонів гривень придбано Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів за рахунок коштів Донецького обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та в рамках "Програми економічного та соціального розвитку Донецької області на 2019 рік".

"Отримане басейновим управлінням наприкінці 2019 року обладнання вже розміщується у відремонтованих приміщеннях басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького БУВР", - наголосив Сергій Трофанчук.

За його словами, в січні вводиться в експлуатацію триквадрупольний хроматомас-спектрометр GCMS-TQ8050NX Shimadzu. Монтаж та налагодження хроматомас-спектрометра забезпечує, згідно з умовами договору поставки, сервіс-інженер ТОВ "ШИМЮКРЕЙН", що є офіційним представником Shimadzu в Україні.

Після встановлення та налагодження нового приладу буде проведено навчання фахівців басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів, що також передбачено умовами договору поставки обладнання.

Нова сучасна лабораторія - одна з чотирьох в Україні у сфері управління Держводагентства - має запрацювати вже з другого півріччя 2020 року для проведення визначення всього переліку 45 найбільш шкідливих для водного середовища забруднюючих речовин в басейні Сіверського Дінця та інших річкових басейнів України для оцінки їх хімічного стану.

Владислав ЛЕОШКО.

Донецька область.

На знімках:

 

Під час створення сучасної лабораторії для визначення, згідно з вимогами водного законодавства, хімічного стану масивів поверхневих вод в басейні Сіверського Дінця та в інших річкових басейнах.

Фото зі сторінки Сергія Трофанчука у Фейсбуці.