Чернівецькі митники затримали заборонені для переміщення через кордон Ікону «Усекновеніє голови Іоанна Предтечі (Хрестителя)» та Біблію на 1550 сторінках кінця XIX - початку XX століття давньоруською мовою.

А також книгу Вальтера Скота англійською «The complete poetical works of Sir Walter Scott» 1894 року видання. Унікальні артефакти співробітники Буковинської митниці виявили серед посилок на пункті пропуску "Порубне-Сірет".

Цінності перевозив українець, який прямував до Великобританії. У митній декларації громадянин заявив про наявність у нього особистих речей та поклажі у кількості 40 місць з коробками і господарськими сумками. Релікти виявили під особистими речами в одній з коробок. Він заявив, що посилку йому передали для перевезення до Польщі.

Як наголосив голова комісії з реорганізації митниці Ігор Добровольський, за сукупністю зовнішніх ознак, які вказували на можливість зарахування цих предметів до таких, що становлять культурну цінність, до огляду було залучено співробітника служби контролю за переміщенням культурних цінностей. Відповідно до попереднього висновку експерта-мистецтвознавця зазначені предмети підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» і можуть бути вивезені тільки на підставі спеціального дозволу (свідоцтва) на право вивезення культурних цінностей. Вказаних дозвільних документів на вивезення цінностей громадянин не мав. Історичні, релігійні та літературні цінності залишаються в Україні.

Сергій СУЛИМА


Фото: пресслужба митниці.