Члени Комітету на засіданні 14 лютого заслухали інформацію заступника Міністра Олександра Поліщука про запропоновані законодавчі ініціативи Міністерства оборони.

Заступник Міністра зазначив, що поточний рік є дуже важливим для реформ, скільки закінчується період виконання документів в рамках оборонного планування у Міністерстві оборони, а це і Стратегія національної безпеки, і Воєнна доктрина, які досі є, Концепція розвитку сектору безпеки і оборони, Стратегічний оборонний бюлетень, програмні документи, які визначають реформування та розвиток Збройних Сил, оборонно-промислового комплексу і озброєння та військової техніки.

Представник Міноборони повідомив, що у цьому році буде дещо змінена конфігурація, яка дозволить якомога більше пристосувати систему до тієї, яка є універсальною для країн Європейського Союзу і НАТО, використовувати той же комплект документів, який є в них, зокрема, це поєднання стратегічних документів оборонного планування, які використовуються у США та більшості країн ЄС.

О.Поліщук зазначив, що перед Міністерством стоїть завдання вдвічі скоротити термін формування всієї концептуальної стратегічної парадигми проведення реформ порівняно з попередніми роками для того, щоб забезпечити більше часу на реалізацію тих стратегічних завдань, які стоять перед Міноборони.

Збройні Сили цього річ розвиватимуться у загальній парадигмі сил оборони згідно із затвердженою Верховною Радою Програмою діяльності Уряду. Міністерство оборони відповідає за реалізацію п’яти цілей Програми, в основі яких людиноцентричність у всіх тих змінах, які сьогодні відбуваються у Збройних Силах.

Заступник Міністра поінформував членів Комітету про ці п’ять цілей Програми діяльності Уряду та близько 20 законопроектів, які пропонуються прийняти для виконання цих цілей.

Члени Комітету під час обговорення зазначали, що представлені законодавчі ініціативи включено до плану роботи Комітету.

Під час засідання Комітету також відбулася презентація законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань удосконалення державного регулювання в галузі державної авіації України» і «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про державну таємницю».

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України