Україна та Італія будуть і далі працювати для укріплення відносин між країнами. Про це йшлося під час зустрічі членів міжпарламентської групи дружби Україна-Італія з Надзвичайним та Повноважним послом Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа.

Як зазначив на початку зустрічі співголова групи дружби Сергій Алєксєєв, Посольство Італії в Україні зробило дуже вагомий внесок у розвиток відносин між двома країнами і сприяло міжпарламентському діалогу.

"Хочу подякувати Італії за велику підтримку України, бо саме на парламентському рівні приймалося рішення про продовження санкцій проти Російської Федерації, що значно допомогло Україні у війні з Росією. Ми знаємо, що це питання досить непросте в Італії, тому ми дуже дякуємо нашим друзям за підтримку", - сказав він.

Окремо Сергій Алєксєєв відзначив розвиток економічного співробітництва між країнами. За його словами, минулого року товарообіг між Україною та Італією сягнув 4 мільярдів євро, що значно перевищує показники попередніх років.

"Наша міжпарламентська група дружби буде всіляко сприяти створенню в Україні сприятливих для інвесторів умов", - сказав він і нагадав, що також працює Україно-Італійська Рада з економічного, промислового і фінансового співробітництва, яка є гарним майданчиком для співпраці.

Відзначила важливість економічної співпраці й інша співголова групи дружби Дар'я Володіна. За її словами, депутатський корпус налаштований на плідну співпрацю, і це підтверджує нещодавнє створення міжфракційного депутатського об'єднання Invest In Ukraine, що має на меті, зокрема, і покращення інвестиційного клімату в Україні.

"Серед основних завдань - створення законодавчих ініціатив задля підтримки розвитку стосунків між країнами задля залучення іноземних інвестицій в Україну", - сказала Дар'я Володіна.

У рамках культурного співробітництва, за словами Сергія Алєксєєва, Посольство Італії за останній час проводило багато заходів в Україні. Зі свого боку він повідомив, що цього року заплановано відкриття пам'ятника Тарасу Шевченку у Флоренції.

"Щиро вдячний Посольству Італії та безпосередньо Послу за сприяння. Це буде важлива подія, адже в самому серці Флоренції буде відкрито пам'ятник нашому великому Кобзарю і це відповідь на відкриття кілька років тому у Києві пам'ятника Данте Аліг'єрі", - сказав він.

Зачепили парламентарі і чутливу тему "справи Марківа". Сергій Алєксєєв нагадав, що 17 лютого Верховна Рада ухвалила постанову, в якій звернулась до парламенту Італії щодо забезпечення неупередженості та прозорості розгляду кримінальної справи в апеляційному провадженні стосовно старшого сержанта Нацгвардії України Віталія Марківа.

"Також наша група підготувала звернення до Координатора групи Палати депутатів Італійської Республіки з міжпарламентських зв'язків з Україною Уго Каппеллаччі з цього ж питання і українська сторона хоче допомогти в ефективному та всебічному розслідуванні вбивства журналіста Андреа Роккеллі", - сказав Сергій Алєксєєв.

Позитивною новиною, за словами співголови групи дружби, для України є те, що в парламенті Італії 14 лютого відбудеться презентація документального фільму "The Wrong Place" про загибель Андреа Роккеллі та "справу Марківа". Фільм створили троє італійських журналістів: Крістіано Тінацці, Даніло Еліа, Рубен Лагаттолла та журналістка "Громадського" Ольга Токарюк.

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний посол Італії в Україні відзначив, що група дружби - це дуже важливий інструмент для налагодження відносин та просування інтересів. За його словами, це один з основних інструментів дипломатії.

"Для нас надзвичайно важливо підкреслити той факт, що ця зустріч є цінною і ціннісною з точки зору покращення наших відносин. Наші країни не є тільки географічно близькими, вони близькі і культурно, і ментально. Історія розвитку Італійської Республіки певним чином перегукується з певними історичними моментами історії України", - сказав він.