У Херсоні перед будівлею окружного адміністративного суду мітингували медики. Співробітники обласного комунального Центру профілактики й боротьби зі СНІДом вимагають визнати протизаконним рішення облради про приєднання цього закладу до інфекційної лікарні. Адже побоюються перспективи масових звільнень та того, що пацієнти залишаться без кваліфікованої допомоги. А ВІЛ-інфікованих на Херсонщині -- понад 4,5 тис., і коли та в кого вірус імунодефіциту трансформується у смертельно небезпечну хворобу, не знає ніхто. 

Однак головний лікар інфекційної лікарні Володимир Мітковський у бліц-інтерв'ю власкору "Голосу України" заявив, що побоювання щодо масових звільнень безпідставні. "Остаточного рішення про скорочення ще взагалі не приймали. Однак за будь-яких обставин можу гарантувати, що жодного лікаря чи медсестри зі штату центру звільняти ніхто не збирається -- такі фахівці завжди потрібні", -- зауважив він. 

Утім, "оптимізація" тією чи іншою мірою стосуватиметься чи не всіх медзакладів регіону, котрі отримують бюджетне фінансування. Скажімо, для обласної психіатричної лікарні його хочуть "зрізати" з 82 до 37 млн грн на поточний рік. І тут йдеться про скорочення не окремих працівників, а цілих відділень, які з деякою натяжкою можна вважати "майже" непрофільними, зокрема, наркологічного. Та ця економія "виллється" у появу на вулицях кількох сотень людей із хворобливою пристрастю до наркотиків, які кинуться добувати гроші на отруйне зілля будь-якими способами - від крадіжок до грабунків. А за рівнем злочинності Херсонщина і так у антилідерах національного рейтингу!

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Херсон.