В інтернеті з’являється все більше інформації щодо боротьби з епідемією, зокрема про реалізацію профілактичних засобів за вигідною ціною. На жаль, багато з таких оголошень є фейковими.
Зазвичай аферисти будують свої схеми на почуттях. Отже, на тлі спалаху коронавірусу та введення карантину люди без вагань погоджуються придбати антисептичні препарати, в тому числі й від фейкових «продавців».

Наразі на Донеччині зафіксовано чотири факти шахрайства. Мешканцям Донеччини пропонували купити антисептики, захисні маски, безконтактні термометри та інше. Оголошення були розміщені на сайтах, онлайн-платформах з продажу товарів та у соціальних мережах. Усіх продавців об’єднувала вимога: гроші вперед. Проте товар покупці так і не отримали.

Мешканець Слов’янська перерахував шахраям за неіснуючі маски 30 тисяч гривень. Бажання купити антисептичний засіб у неперевіреного продавця коштувало жінці з Маріуполя майже тисячі гривень. На гачок аферистів також потрапили двоє мешканок Покровська, які втратили на двох 6 тисяч гривень.

«В інтернеті почала поширюватися неправдива інформація про службу безкоштовного обстеження населення та видачу дезінфікуючих засобів, - йдеться у повідомленні поліції Донеччини. Аферисти зробили акцент на більш довірливу аудиторію – пенсіонерів, інвалідів, малозабезпечених та інших. Нібито саме вони будуть обслуговуватися в першу чергу. Проте більшість телефонних номерів, які були вказані для довідок, належали інтернет-магазинам медичних товарів».

Наразі поліцейські перевіряють кожне повідомлення про продаж медичних товарів та закликають мешканців регіону зберігати спокій та розважливо дивитися на ситуацію.

Владислав ЛЕОШКО
Фото УНІАН.