Обсяг онлайн-платежів збільшився майже на третину 

«Ощадбанк» продовжує працювати і надавати необхідні банківські послуги для населення регіону. Водночас ми працюємо у тому обсязі, який необхідний саме для наших клієнтів, - зазначила Світлана Яківчик на прес-брифінгу. - Загалом у Донецькій області продовжують здійснювати повний перелік банківських операцій 96 відділень «Ощадбанку», що становить 55%. 

В умовах карантину ми спостерігаємо зменшення майже наполовину клієнтопотоку саме у відділеннях банку. Але водночас бачимо, що все більше операцій проводиться за допомогою веб-банкінгу, обсяг яких збільшився майже на третину. Тому ми закликаємо клієнтів по можливості здійснювати саме безконтактні платежі у додатку  «Ощад 24/7».

Керівник Донецького обласного управління «Ощадбанку» нагадала, що для проведення онлайн платежів потрібно мати платіжну картку, телефон або комп’ютер чи планшет. Через мобільні додатки клієнти можуть сплатити комунальні послуги, причому при сумі до 5000 гривень оплата комунальних послуг проводиться банком безкоштовно, тобто без стягнення комісії. 

За словами Світлани Яківчик, служба інкасації «Ощадбанку» працює в посиленому режимі, щодня забезпечуючи готівковими коштами в національній та іноземній валюті відділення банків і понад 200 банкоматів. Інкасація терміналів і обслуговування клієнтів здійснюються вчасно.

Санітарні обмеження спрямовані на безпеку клієнтів 

Підтвердивши неухильне дотримання персоналом «Ощадбанку» санітарно-протиепідемічного режиму в умовах карантину, Світлана Яківчик повідомила: 

«Сьогодні у відділеннях «Ощадбанку» діють деякі санітарні обмеження щодо відвідування клієнтів: дотримання дистанції 1,5 м між клієнтами і працівниками банку, обов'язкова наявність у клієнтів захисних медичних масок. Крім того, кожні 3 години відділення банку провітрюються і проводиться вологе прибирання з застосуванням хлоровміщуючих засобів. Усі працівники банку забезпечені засобами індивідуального захисту відповідно до вимог МОЗ України».

Начальник Донецького обласного управління «Ощадбанку» закликала клієнтів з розумінням поставитися до обмежень під час відвідування ними відділень, що мають тимчасовий характер.
Переселенцям не потрібно проходити ідентифікацію на період карантину.

Внутрішньо переміщеним особам в Донецькій області не потрібно проходити ідентифікацію в «Ощадбанку» на період карантину. Пенсії та соціальні виплати надходять на рахунки у звичайному режимі, операції по картах не блокують, - наголошувалося на прес-брифінгу. 

«Внутрішньо переміщеним особам не потрібно проходити особисту фізичну ідентифікацію у відділеннях «Ощадбанку», оскільки ця процедура, згідно змін у чинному законодавстві, відтермінована на період карантину та ще на 30 днів після його завершення. Усі пенсійні та соціальні виплати для ВПО проводяться вчасно, всі кошти на рахунках клієнтів є доступними, видаткові операції на платіжних картках не блокуються», - зазначила керівник обласного управління «Ощадбанку».

Світлана Яківчик окремо підкреслила, що «Ощадбанк» продовжує здійснювати у повному обсязі обслуговування клієнтів, роботу з рахунками, відкриття депозитів та надання кредитів для населення та суб’єктів малого і середнього бізнесу. «Також триває реалізація програми «Доступні кредити 5-7-9%». Але пріоритетними галузями для кредитування є сільське господарство, торгівля харчовими продуктами, охорона здоров’я, транспорт та ліки», - зазначила вона.  

Також начальник Донецького обласного управління «Ощадбанку» звернула увагу, що «Ощадбанком» запроваджено так звані канікули зі сплати орендної плати для клієнтів - підприємців, які використовують термінальне обладнання, на період дії карантину. 

Владислав ЛЕОШКО

На знімку: начальник Донецького обласного управління «Ощадбанку» Світлана Яківчик.

Фото автора.