В Уманську міську інфекційну лікарню з позитивним результатом на COVID-19 доправили 34-річну жінку із середнім ступенем тяжкості.

Пацієнтка - дружина першого в області хворого на коронавірус. Чоловік працював стюардом на круїзному лайнері і, на жаль, повернувся з рейсу інфікованим. Нині, як повідомив голова ОДА Роман Боднар, встановлено 37 осіб, які останнім часом контактували з подружжям. Усі вони перебувають під пильним наглядом лікарів.

Загалом на Черкащині нараховується 29 осіб з підозрою на коронавірус. 24 пацієнти перевірені за допомогою швидких тестів, результати у них негативні. 15 особам проведено ПЛР-тестування і два тести, як сказано вище, показали зараження. Надалі за допомогою ПЛР-систем тестуватимуть громадян, які повернулися з-за кордону після 1 березня, та осіб, в яких виявлено пневмонію. За словами Романа Боднара, нині область має достатню кількість таких систем. Через 10 днів список тестованих значно розшириться. Має надійти додатково приблизно одна тисяча ПЛР-систем - їх закупив власник компанії "НІБУЛОН" Олексій Вадатурський.

Тим часом черкаська міська влада і бізнес (на знімку) ініціювали створення фонду, кошти якого спрямовуватимуть на боротьбу з COVID-19. Керівники медичної галузі міста назвали найнеобхідніше обладнання, якого досі не вистачає міським лікарням. Це передусім апарати штучної вентиляції легень, ліки від пневмонії, засоби захисту для лікарів, які працюватимуть з хворими на цю інфекцію. Перший мільйон до створеного фонду переказав черкаський забудовник Андранік Казарян.

Лідія ЛІСОВА.

Черкаська область.

Фото прес-служби міської ради.