Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням голови ОДА - керівника облВЦА Сергія Гайдая у зв'язку із загостренням загрози, пов'язаної із поширенням в області коронавірусної інфекції COVID-19, оголосила режим надзвичайної ситуації регіонального рівня. Відповідний обласний штаб відтепер працюватиме цілодобово.

Сергій Гайдай не приховує, що на Луганщині готуються до найгіршого варіанту розвитку ситуації, а тому разом із міською владою Сєвєродонецька розглядають можливість відкриття мобільних лікарень. Нині з'ясовують, де саме - в Льодовому палаці, що має велику площу, чи на місці тенісних кортів. На сьогодні інфекційне відділення Рубіжанської міської лікарні, що визнана базовою у розміщенні та лікуванні хворих на COVID-19, може прийняти 257 пацієнтів, а за великої потреби - розмістити 600 чоловік. Варто зазначити, що 36 медпрацівників з інших регіонів уже висловили готовність приїхати до Луганської області й надавати допомогу пацієнтам інфекційних відділень. Їх розмістять у готелі в Рубіжному.

Нині з інших країн до Луганщини прибули 32 особи. Одна з них направлена на обстеження до лікарні, 22 перебувають на самоізоляції, п'ять - на обсервації. Крім того, опорні лікарні регіону почали отримувати на свої рахунки грошову допомогу від меценатів. На поточний час уже перераховано майже 2 млн грн.

Павло ВОРОНЦОВ.

Луганська область.

Фото з соціальних мереж.