Блаженніший Святослав та митрополит Володимир (справа наліво).

Коронавірус не має стати на заваді нашого спілкування з Богом

У сповідальницях - прозорі плівки між священиком та парафіянином. Служби Божі он-лайн, майже повна відсутність віруючих у храмах. Святе Причастя також особливе. Після кожного приймання святих дарів ложечку занурюють у спирт. Дезінфекційні засоби перед входом у церкви, перед вівтарем. Духовенство й парафіяни в масках. Чин похорону та інші церковні треби - з дотриманням рекомендованих владою та медиками карантинних заходів. Такі нинішні реалії задля протидії поширенню коронавірусу на Прикарпатті.

В Івано-Франківській митрополії УГКЦ ввели певні обмеження на час надзвичайної ситуації

При Івано-Франківському архієпархіальному управлінні діє Координаційний центр швидкого реагування на подальші виклики, зумовлені небезпекою поширення COVID-19. Митрополичий собор Воскресіння придбав апарат ШВЛ для потреб обласної клінічної інфекційної лікарні.

Через запровадження режиму надзвичайної ситуації в області ще з 19 березня й церква вжила заходів. Івано-Франківська митрополія УГКЦ взяла до уваги рекомендації Блаженнішого Святослава та радила виконувати всі розпорядження цивільних органів влади. Архієпископ і митрополит преосвященний Кир Володимир Війтишин зобов'язав обмежитися лише служінням Божественної Літургії. У храмах утримуватися від практики цілування та фізичного контакту з іконами та іншими богослужбовими речами. Під час Причастя підняти голову, широко відкрити уста, устами ложечки не торкатися. Рекомендовано не приходити до храмів недужим, особам похилого віку та дітям. Можна користуватися трансляціями Богослужінь он-лайн.

"Нашу віру й уповання на Господа виражаймо ще інтенсивнішою молитвою - індивідуальною та спільнотною. Захищаймо себе від вірусів, які вражають наше тіло. Але ще більше захищаймо наші душі від вірусів паніки, байдужості, ненависті, гніву, упереджень, гордині, егоїзму. Ставаймо одні для одних опертям у труднощах, розрадою в тривогах, потіхою у смутках, пам'ятаючи, що часто звичайний людський жест підтримки, щира усмішка, люб'язне слово здатні відігнати з людського серця страх, смуток і тривогу та запалити в людських душах світло надії та життя", - наголошує Володимир Війтишин.

Великдень - за розкладом

Страсні й Великодні служби цього року в усій католицькій церкві служитимуть без участі вірних. У Великий четвер не виконуватимуть обряду вмивання ніг. У Велику п'ятницю не робитимуть жодних процесій - ні в храмі, ні поза ним. Встановлять обмеження перед плащаницею, щоб вірні не підходили для її цілування та не скупчувалися в храмі.

Освячуватимуть лозу у Квітну неділю та паски й великодні страви на Великдень лише надворі. Рекомендують літнім людям не приносити страви. На свято Воскресіння Господнього священики служитимуть, за можливості, надворі, без процесій. Якщо в храмі, то в ньому має бути лише духовенство та співці. Не буде традиційних для Галичини гаївок біля храмів та великодніх забав.

Людмила СТРАЖНИК.

Івано-Франківська область.

Фото з архіву Ігоря Пасічняка.