На знімку: голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

За словами Павла Кириленка, Донецькою облдержадміністрацією здійснено розподіл гуманітарної допомоги, згідно якому швидкі тест-системи на COVID-19 передадуть в інфекційні лікарні області та лікувально-профілактичні заклади, де є інфекційні відділення. Частина гуманітарного вантажу - медичні халати, направлять до обласного центру екстреної медичної допомоги, обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом та обласної лабораторний центр МОЗ.


«Облдержадміністрацією проведений розподіл гуманітарної допомоги, - зазначив Павло Кириленко. - 800 респіраторів передано Національній поліції, 10 – Донецькому обласному Центру профілактики і боротьби зі СНІДом, 90 респіраторів залишили в резерві. Халати будуть безпосередньо передані до медичних установ. 400 халатів отримає обласний центр медичної допомоги, 10 - Центр профілактики і боротьби зі СНІДом, 20 - Донецький обласний лабораторний центр. Швидкі тест-системи будуть передані до інфекційних лікарень області. Крім цього, від Одеської облдержадміністрації незабаром надійде 3200 респіраторів».


Під час прес-брифінгу голова Донецької ОДА також підтвердив, що Донецька область готова забезпечувати поставки продуктів до військових частин ЗСУ в разі можливих перебоїв в умовах пандемії коронавірусу. Такі перебої з продуктами для військовослужбовців, за його словами,  можуть виникнути у разі неможливості ввезення продовольства з інших областей. Але наразі таких проблем немає.


«Офіс президента звернувся до голів облдержадміністрацій, щоб ми у разі потреби були готові організувати харчування військових. Я скажу, що зараз такої потреби немає, військовослужбовці забезпечені харчуванням у штатному режимі. Але якщо ситуація змінюватиметься, то питання однозначно буде вирішене», - сказав Павло Кириленко.
Голова ОДА також повідомив про отриманий цього тижня обласною владою зворотний зв'язок щодо потреби в продуктах харчування для військовослужбовців зі складу Об'єднаних сил, які перебувають при виконанні бойових завдань. «Це питання опрацьовано й залишається контрольованим», - заявив очільник області. 


Павло Кириленко підтвердив, що всі гуманітарні організації у прифронтовій зоні працюють у штатному режимі. Міжнародна організація Червоного Хреста виконує свою місію з доставки продуктових пакетів, гігієнічних наборів у прифронтові села та планує роздати 1500 таких наборів до кінця цього тижня.


Владислав ЛЕОШКО

Фото автора.