Служба безпеки України викрила та припинила незаконний видобуток піщаної суміші у промислових масштабах на території Коростишівського лісгоспу на Житомирщині. Слідчі Коростишівського відділу поліції ГУНП в області спільно зі співробітниками УСБУ в регіоні за процесуального керівництва місцевої прокуратури оголосили про підозру директору приватного підприємства у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 239-1, ч. 1 ст. 240 та ст. 254 КК України у зв'язку з незаконним видобутком піску на земельній ділянці лісогосподарського призначення, яка перебуває у користуванні ДП "Коростишівський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" обласної ради.

Як повідомила прес-служба УСБУ в області, приватне підприємство самовільно зайняло землю та організувало протиправну розробку надр. Використовуючи важку екскаваторну техніку, зловмисники зняли ґрунтовий покрив на ділянці площею понад 2 га. За чотири роки фірма встигла незаконно видобути 96 тисяч куб. м піску та завдала державі збитків на 51,7 млн грн.

Окрім того, за оцінками Державної екологічної інспекції земельна ділянка зазнала незворотних порушень: вона непридатна до використання за цільовим призначенням і відновленню не підлягає. Нині триває досудове розслідування, яке проводить Коростишівський ВП ГУНП в області.

Оксана ЛУК'ЯНЕНКО.
Житомирська область.