Зі столичного Центру громадського здоров'я надійшло підтвердження 11 нових випадків захворювання на коронавірус серед мешканців Івано-Франківщини. Загалом таких фактів уже зафіксовано 16. Серед них -- і в 65-річної померлої жінки. Про це повідомляє сайт облдержадміністрації. 

Перша офіційно зафіксована смерть від COVID-19 на Прикарпатті сталася 19 березня. Це 56-річна мешканка Івано-Франківська. А 23 березня померла 60-річна жінка з Надвірнянщини, в котрої також підозра на коронавірусну інфекцію. Однак офіційного підтвердження ще нема. Загалом із 11 нових випадків -- 7 із Івано-Франківської ОТГ.

В Івано-Франківській міськраді знайшли додаткове джерело для придбання апаратів штучної вентиляції легень. Голова Руслан Марцінків та його заступники, керівництво управлінь та відділів перерахують для цієї мети свою квітневу зарплату. Інші працівники -- двотижневу. За ці кошти мають намір придбати кілька таких апаратів. До медзакладів надійшли експрес-тести для діагностики коронавірусу.

"Сподіваюся, що невдовзі в обласному лабораторному центрі зможуть оперативно й достовірно визначати інфікування коронавірусною інфекцією. Бо досі доводиться по кілька днів очікувати результатів зі столиці. Такий підвішений стан -- нестерпний для тих, хто перебуває на лікуванні та обсервації, а також для їхніх родин та можливих контактних осіб. І, звісно, для медперсоналу",  -- акцентував Руслан Марцінків. 

Тим часом Франківськ звикає жити в умовах надзвичайної ситуації. Безлюдні вулиці, майже порожні продуктові крамниці й аптеки. Комунальники дезінфікують міські парки й сквери, автозупинки, двори та під'їзди багатоповерхівок.

Людмила СТРАЖНИК.
Івано-Франківська область.
На знімку: дезінфекція в Івано-Франківську. 
Фото Віталія Бурка.