У Чернівецькій області станом на ранок 26 березня офіційно підтверджені 42 випадки коронавірусної інфекції. Чернівецька область знову перебуває у лідерах за кількістю заражених коронавірусом пацієнтів.

А 25 березня лікарі отримали лабораторні підтвердження коронавірусу у ще чотирьох мешканців. Серед нових осіб з COVID-19 -- 2 жінки та 2 чоловіків. Одна з цих жінок повернулася з Італії, а інші троє контактували із раніше інфікованими. Двоє з інфікованих родом із села Колінківці Хотинського району, один із Лужан Кіцманського району, та ще одна людина -- із Чернівців.

Найбільша кількість інфікованих коронавірусом на Буковині у селі Колінківці -- 14 осіб.

Міський голова Олексій Каспрук заявив, що збирається відновити у Чернівцях роботу громадського транспорту: тролейбусів і маршруток. Тролейбусам дозволять перевозити більшу кількість пасажирів -- 50% від наявних місць. Цього вимагає функціонування критичної інфраструктури та забезпечення працівниками продуктових складів і магазинів, а також створення необхідних умов для забезпечення нагальних потреб громадян. 

Чернівецька облдержадміністрація прийняла рішення про відновлення роботи обмінників, СТО, зоомагазинів та деяких інших.

"Робота продовольчих ринків, продаж пального, лікарських та медичних засобів, ветеринарних продуктів, кормів, насіння, пестицидів, агрохімікатів дозволена за умови дотримання санітарних норм. Послуги банківські та страхові, в тому числі обмінники валюти, медична практика, ветеринарна практика, автомобільні СТО, ремонт комп'ютерів, побутових речей, поштовий зв'язок дозволено за умови дотримання санітарних норм", -- йдеться у повідомленні прес-служби облдержадміністрації.

Тим часом дитяча лікарня у Чернівцях отримала сучасний апарат для штучної вентиляції легенів. Наразі у лікарні вже перебувають 15 дітей, у яких діагностовано COVID-19. Стан їхній стабільний, кажуть лікарі. Однак якщо до медичного закладу потрапить хворий із дихальною недостатністю, йому необхідна буде адекватна та кваліфікована допомога. У відділенні інтенсивної терапії до сьогодні було лише три апарати штучної вентиляції легень. Крім того, лікарні передали 100 захисних костюмів та окулярів для лікарів. Усе це особисто передав у шпиталь митрополит Онуфрій, виходець з Буковини. 

Сергій СУЛИМА.
Фото: мапа поширення інфекції.