Староста села Могилівка Жмеринського району на Вінниччині Юрій Мельник змушений був викликати поліцію, коли побачив, що прибулі з Польщі земляки не дотримуються карантинних вимог. Замість самоізоляції прогулюються вулицями, заходять у магазини, контактують з односельцями.

-- Вони, а це сім'я, вирішили, що можуть порушувати вимоги закону і за це їм нічого не буде, -- каже Юрій Мельник. -- Буде. Бо є чіткі вимоги обов'язкового перебування тих, хто повернувся з-за кордону, в умовах  самоізоляції. Я змушений був викликати поліцію.

За словами старости, поліція відреагувала миттєво. Керівник громади висловив вдячність працівникам Жмеринського відділу поліції та його керівнику полковнику Анатолію Присяжнюку. Разом із поліцейськими прибула фельдшер Ірина Стужук. Як стверджує староста, це людина, яка  приходить на допомогу кожному мешканцю громади. Незалежно від того, в який час добу надходить виклик від хворого. 

-- На перший раз порушників попередили, -- продовжує Юрій Мельник. -- При повторному порушенні самоізоляції на них чекає штраф у сумі 17 тисяч гривень. Їм ще раз персонально нагадали про це. Сподіваюся, вони серйозно поставляться до ситуації, що склалася нині у зв'язку з поширенням інфекції.

Староста громади також мав розмову з порушниками, звернувся до інших земляків, які повернулися в село з-за кордону, -- діяти розумно та не наражати себе, близьких людей і громаду на ризик захворіти на страшну хворобу, якою є коронавірус. Ще раз наголосив, що залишатися на самоізоляції протягом 14 днів це вимога закону, за порушення якого передбачена серйозна відповідальність і немалі штрафні санкції. 

Віктор СКРИПНИК.
Вінницька область.