Через епідемію коронавірусу та оголошений в Україні карантин Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти запропонувало провести акредитацію вишів у новому форматі. 

"З метою безперешкодного продовження процесу акредитації, передусім для тих освітніх програм, які планують цього року випуск своїх студентів і в яких уже завершився термін дії сертифікатів про акредитацію (або де відбувається первинна акредитація), Національне агентство затвердило Тимчасовий порядок проведення акредитації з використанням технічних засобів відеозв'язку, а також здійснює заходи, спрямовані на внесення до національного законодавства необхідних змін", повідомляє офіційний сайт НАЗЯВО.

Нині експерти Нацагентства проводять акредитаційні експертизи 363 бакалаврських і магістерських програм, що потребують акредитації до завершення поточного навчального року. "За умови згоди ЗВО, наявності там належних технічних умов і переконливості відомостей про самооцінювання, акредитаційні експертизи цих освітніх програм проходять у дистанційному форматі. Інші ОП, у т.ч. із спеціальним статусом (зокрема військові й ті, що належать "силовим" відомствам), потребуватимуть "очних" візитів експертів", уточнили в НАЗЯВО.
Національне агентство має на меті забезпечити процес акредитації всіх освітніх програм бакалаврського і магістерського рівня до кінця поточного навчального року, наголошується в повідомленні. В разі позитивного рішення про акредитацію, заклади вищої освіти матимуть можливість видати дипломи своїм студентам.

Щодо акредитації освітніх програм третього рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії) ще не визначилися. "Національне агентство нині планує виїзні експертизи переважно на літній період або проведення експертизи в дистанційному форматі. Про це зараз ведуться перемовини із закладами вищої освіти, -- повідомляє НАЗЯВО. -- Можливо, деякі акредитаційні експертизи будуть перенесені на вересень 2020 року. Але ми запевняємо, що кожна із 441 аспірантських програм, що подали заяви до Національного агентства з наміром пройти акредитацію, зможе це зробити у 2020 році."

Анна ЛУКАНСЬКА.