На думку головного лікаря Млинівської ЦРЛ  Віктора Ковальова (і його підтримує багато мешканців Млинівського району Рівненщини), така фільтрація медичних послуг --  не зовсім правильний крок.

Досі стоматполіклініка у райцентрі Млинів діяла як стоматологічне відділення поліклініки ЦРЛ. Відтепер бюджетну структуру трансформують у госпрозрахункову. За таких умов за бортом професійної діяльності не опиняться фахівці, які перебуватимуть на самоокупності, а ЦРЛ не витрачатиме на них ні фінансових, ні матеріальних ресурсів, ні коштів на  енергоносії. Іншими словами, є можливість зберегти структуру в такому вигляді, як вона перебувала до реформаторських часів, бо нині відкрити власний стоматкабінет поза межами відділення -- справа дороговартісна, а звернення до об'єднаних територіальних громад не дало результатів.

Отож Млинівська ЦРЛ передає в госпрозрахункове стоматвідділення обладнання, приміщення, яким раніше користувалося бюджетне стоматвідділення. До речі, тарифи на послуги в госпрозрахунковому  відділенні набагато прийнятніші, ніж у деяких приватних структурах.  Зрештою, нехай спеціалісти цього медичного підрозділу конкурують з приватниками, а пацієнти визначаються.

Щодо пацієнтів, то, зважаючи на низькі матеріальні доходи більшості людей, збідніння під час карантину, навряд чи стоматпослуги будуть доступні усім. То де ж тут турбота держави про людей. А як же з конституційними гарантіями кожній людині на безплатну медичну допомогу? 

Віталій ТАРАСЮК.

Млинів Рівненської області.