Мова йшла про перспективи створення військового інноваційного технополісу на базі Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, який працює в Чернігові.

"Обговорили можливості розширення виробництва високоточного озброєння та військового спорядження в Чернігівській області. А також використання потенціалу аеродрому "Півці" для потреб цивільної авіації. З усіх питань намітили плани реалізації, -- зазначив голова ОДА. -- Користуючись нагодою, представили керівництву Міноборони потенціал підприємств області. Співпраця з Міноборони дасть змогу залучити ще більше місцевих підприємств до Державного оборонного замовлення".

Зокрема, йшлося про намети, які робить підприємство "Сівертекс", -- вони відповідають вимогам польових умов. Заступник міністра оборони запевнив, що закуповуватимуть саме українську продукцію, бо вона має кращу міцність каркасу і якість пошиття. До речі, згадане підприємство виготовляє ще й парашути -- нині випробовують гальмівні парашути для літаків МіГ-29.

Другою темою розмови став аеродром у Півцях під Черніговом -- обласна адміністрація хоче зробити його аеродромом подвійного використання: крім військового призначення, він може бути і транспортним, а в перспективі -- й пасажирським.

"Дотепер ми не могли заручитися підтримкою Мінінфраструктури. Враховуючи зацікавленість Міноборони у цьому питанні, сподіваємось, що тепер ініціатива буде підтримана і реалізована, -- каже Андрій Прокопенко. -- Найближчими днями проведу зустріч із народними депутатами від Чернігівщини, обговоримо практичні кроки для реалізації цього проекту".

Гості полігона ознайомилися з випробуваннями озброєння і військової техніки вітчизняного виробництва. Тестувався легкий переносний ракетний комплекс "Корсар" з тепловізором. Система, що перевірялася, дає можливість провести відеореєстрацію застосування ракети. Також проведені стрільби з нового українського міномету "МП-120". Нова зброя здатна знищувати живу силу і вогневі засоби противника не тільки на відкритих територіях, а й в укриттях польового типу. Міномет здатен руйнувати окопи, траншеї та легкі дерево-земляні споруди.

Василь ЧЕПУРНИЙ.

Фото Віктора Кошмала.