Програму антикризової підтримки мешканців Вінницької міської ОТГ затвердили сьогодні, 22 травня ц.р., на сесії міськради. Документ, ініційований міським головою Вінниці Сергієм Моргуновим, назвали «Вінничани важливі».

Пом’якшити соціальні та економічні наслідки пандемії — така мета схваленої програми. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті міськради. Документ містить в собі три пріоритетні напрямки: охорона здоров’я, соціальний захист та економіка. В одному з розділів передбачено заходи з підготовки до другої хвилі можливого поширення інфекційного захворювання на коронавірус.

Допомога малозабезпеченим

Частині мешканців громади, крім Вінниці до ОТГ входить приміське селище Десна, обіцяно щомісячні виплати в середньому по 300 гривень. Кошти надаватимуть з 1 липня 2020-го і до кінця нинішнього року. Серед тих, кому належить така допомога, пенсіонери з місячною пенсією менше 2000 гривень, люди з інвалідністю, непрацюючі, яким призначена державна допомога. 

Фіксований розмір допомоги у сумі 500 гривень встановлено тим, у кого на вихованні є діти з інвалідністю віком до 18 років. 

Для призначення виплати необхідно звернутися до Центру надання адмінпослуг, щоб заповнити заяву і надати копії необхідних документів. Якщо людина за станом здоров’я не має такої можливості, їй можуть допомоги рідні. Довіреності при цьому не вимагатимуть. 

Підтримка бізнесу

Низку податкових пільг встановили для малого і середнього бізнесу. 

Зокрема, 10 тисяч підприємців — працівників сфери побутових послуг, ресторанного господарства, торгівлі — на квітень та травень звільняються від сплати єдиного податку. Це стосується підприємців платників податку першої та другої  групи. 

Понад трьом тисячам підприємців дозволено не сплачувати земельний податок та на нерухомість. Визначено термін —один місяць. Отримають пільги представники малого та середнього бізнесу, які у зв’язку з карантином зупинили свою роботу. Вони на два місяці звільняться від орендної плати за комунальне майно.

Єдиний соціальний внесок компенсують тим, хто створив нові робочі місця, починаючи з 1 квітня ц.р. Обов’язкова умова надання такої пільги – офіційна зарплата не нижче мінімальної. 

Охорона здоров’я

До другої хвилі пандемії планують підготувати всі наявні у місті медичні заклади. Передбачено створити тримісячний запас засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів, медикаментів і виробів медичного призначення. На базі міського лікувально-діагностичного центру обладнають лабораторію для ПЛР-діагностики, а також збільшать запас тестів та медикаментів.

У ще одному пункті програми йдеться про створення резерву медичних кадрів та ліжкового фонду.

Віктор СКРИПНИК.

На знімку: програму представив на сесії її ініціатор міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

Фото з сайту Вінницької міськради.