Торік 22 травня Анатолій Матвієнко ще був разом із громадою Тишківців.

 

Родинне село дружини Ольги Василівни стало рідним і для Анатолія Матвієнка. 

 

Тут відбувалися цікаві дійства.

 

Разом із громадою села. 

 

Сумна звістка про те, що саме в ніч на 22 травня не стало народного депутата шести демократичних скликань Анатолія Матвієнка, неабияк сколихнула мешканців села Тишківці Городенківського району. Бо саме цього дня, починаючи із 2008 року, тут відбувалися урочистості. Розпочиналися вони в обидвох церквах богослужіннями на честь свята Перепоховання мощів святого Миколая Мерлекійського.

Опісля мешканці села та численні гості збиралися біля пам’ятника Тарасові Шевченку й там віддавали шану з нагоди чергової річниці перепоховання Кобзаря на Чернечій горі в Каневі.

Далі урочистою ходою колона рушала центром села до пам’ятника командармові УПА Романові Шухевичу, чия родинна колиска тут – у Тишківцях, де добру пам’ять про священичу родину Шухевичів бережуть понині. А цього дня тут віддавали шану всім загиблим за волю та незалежність нашої Вітчизни. 

Після урочистостей у селі відбувалося дуже багато цікавих заходів. Гості неодмінно відвідували музей Історії визвольних змагань та села Тишківців імені Романа Шухевича, музей-резиденцію родини Шухевичів і, звісно ж, гостинну Садибу святого Миколая.

Тут, на родинному обійсті Ольги Василівни, дружини Анатолія Матвієнка, ще в 2006 році започаткували районне дитяче свято 19 грудня, на «зимового» Миколая. Опісля стали проводити й «літнього». І подвір’я стало місцем творчих майстерень. Різноманітні конкурси, тематичні виставки дитячих робіт, змагання відбувалися на різних локаціях. 

Натхненником усіх цих дійств та справжнім непосидющим гвинтиком був Анатолій Сергійович. Він ініціював змагання в громаді: на кращого коня, корову, садибу, вулицю. Відзначали поважних мешканців Тишківців та багатодітні родини. 

«Анатолій Матвієнко був дуже вимогливим і спуску не давав нікому. Закручував так роботу, що неможливе, здавалось би, ставало реальністю. Всесвітній з’їзд родини Шухевичів, Форум українських родин – лише найвагоміші ініціативи нашого щирого натхненника та порадника. Коли майже зовсім розвалили історичне, але аварійне приміщення Народного Дому, ніхто й уявити не міг, який красень невдовзі виросте на його стінах. Вислухати поради кожного, підтримати словом і допомогою, дати слушні настанови, – всім цим запам’ятається нам добрий друг Тишківців. А головне – вагомими справами, які докорінно змінили село не лише візуально, але й через свідомість нашої громади», – розповів сільський голова Тишківців Іван Пронич.

У Тишківцях за десятиліття побувало чимало поважних гостей з-за океану та з різних країн. Тут з ініціативи Анатолія Матвієнка відпочивають діти зі східних областей. В оновленому Народному Домі проводять всеукраїнські конференції. Все ці надбання стали частиною культурно-освітнього життя не тільки села, але й цілого краю. 

Людмила СТРАЖНИК.

Івано-Франківська область.

Фото автора.