Лише два райони Рівненщини – Зарічненський і Демидівський – гідно тримають оборону проти коронавірусу: тут лише по одному інфікованому. І то він завезений з інших місць. Скажімо, 63-річна жителька села Голубне ( Новорічицька сільська рада) інфікувалась у лікарні в Рівному,де перебувала на лікуванні. Проживає одна.

Невелика кількість інфікованиху цих районах дехто з фахівців пояснює не лише дотриманням людьми карантинних вимог, а й тим, що люди здебільшого живуть у цій місцевості у власних будинках, там немає шкідливих виробництв, а відтак дихають свіжим повітрям,мають непоганий імунітет. Тож вкотре у кулуарах ( не на камеру) медичні фахівці засуджують дії уряду, який досі з незрозумілих причин безпідставно забороняв міським мешканцям користуватися зеленими зонами, парками, скверами. Тепер пожинаємо наслідки: загострились хвороби органів дихання після тривалого сидіння в домівках, серцево-судинні… Люди стараються самі справлятися з приступами, бо бояться інфікуватися в лікарнях.

Хтось би мав відповісти за залякування ( у літніх людей вони викликали гіпертонічні кризи), некоректні заборони щодо відвідування зелених зон. Не будемо відкидати можливі позови до суду з приводу таких рішень від людей. У крайньому випадку, такі наміри є у листах наших читачів до редакції. Люди справедливо вимагають від влади: спочатку створіть умови для життя людей  ( відселіть з гуртожитків, щоб уникнути скупчення людей, надайте соціальне житло найбіднішим, забезпечте матеріально), а лише після цього матимете моральне право вимагати чогось від людей.

Олександра ЮРКОВА.

Рівне.