Про це київський міський голова Віталій Кличко заявив під час онлайн-прес-конференції.

"Із першого червня, за рішенням комісії з надзвичайних ситуацій міста, ми плануємо відкрити дитячі садочки, спортивні комплекси та зали, фітнес-центри (окрім басейнів), дитячо-юнацькі спортивні школи, пляжі та зони відпочинку біля водойм. Також із 1 червня будуть зняті обмеження на відвідування міських кладовищ. Відновлять роботу заклади професійно-технічної та вищої освіти для випускників та абітурієнтів", – повідомив Віталій Кличко.

Очільник столиці нагадав, що з 23 травня столиця розпочала другий етап послаблення обмежень.

Відкрилися магазини площею до 1000 квадратних метрів. Відновив роботу у звичайному режимі наземний громадський транспорт.

"Із дотриманням норм та регламентів він повинен перевозити пасажирів у межах кількості місць для сидіння. У неділю, за графіком вихідного дня, на лініях працювали: 191 автобус, понад 250 тролейбусів, 125 трамваїв. І 60 маршруток "Киiвпастрансу". Також із суботи перевозять пасажирів i маршрутки приватних перевiзникiв. У неділю їх в місті працювало 770 одиниць", – зазначив Віталій Кличко.

За його словами, весь рухомий склад обов'язково проходить дезінфекцію. У транспорті обов'язковий масковий режим – і для водіїв i кондукторів, i для пасажирів.

Віталій Кличко підкреслив, що маска також обов'язкова для відвідувачів ринків: зокрема промислових та сільськогосподарських ярмарок, що сьогодні розпочали працювати в столиці.

Також сьогодні в місті відкрили спортивні та дитячі майданчики у парках і скверах та на прибудинкових територіях.

"Я хочу звернутися до всіх: ми розпочали другий етап послаблення обмежень у столиці. І дуже важливо, наскільки кияни дотримуватимуться правил безпеки. Наскільки свідомо ставитимуться до ситуації. Бо коли відкрили стільки місць публічного користування – важливо не допустити сплеску вірусу. Наприклад, у Чехії після запровадження перших послаблень різко зросла кількість хворих. Так може відбутися й у нас. Бо вірус нікуди не подівся! Тому закликаю всіх відповідально ставитися до свого здоров'я та здоров'я людей, які поруч. Громадським транспортом користуйтеся тільки за нагальної потреби і з дотриманням усіх правил безпеки. Ми живемо в дещо інших реаліях і в умовах постійної загрози. Треба пам'ятати про це!" – підкреслив Віталій Кличко.

Він також нагадав, що в робочі дні триває обмеження на в'їзд великогабаритного транспорту на чотирьох в'їздах до Києва – на Житомирському, Бориспільському, Одеському та на Гостомельському шосе. Діє обмеження вранці із 07.00 до 10.00 та ввечері – з 17.00 до 20.00.

За повідомленням Київської міськдержадміністрації.