Це -- спеціально розроблений портал систематизованої інформації, подача якої відбувається у реальному часі. Тут зібрані дані про заклади охорони здоров'я, автошляхи, об'єкти будівництва, прикордонну інфраструктуру, освіту, спорт, культуру тощо.

Інформація розміщена за принципом багатошаровості. На інтерактивній карті, окрім геоданих, є уся інформація про об'єкти з фото та відео. Наприклад, актуальна інформація про COVID-19, усі дані про об'єкти "Великого будівництва". Кожен може спостерігати за будівництвом у режимі реального часу.

І ось уже тепер на базі порталу "Смарт Закарпаття" запрацювала мапа, на якій позначені інвестиційні пропозиції та міжнародні проекти. Це відкриті дані, доступні кожному. Інформація актуальна й постійно оновлюється. На карті можна побачити заплановані до відкриття пункти пропуску на кордоні, інвестиційні пропозиції від 55 підприємств області, грантові проекти. Тисніть на посилання, дивіться карту:

(https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=uk&mid=1_z8mejt10ChVMPntT1opJJCNwqmZQv4D&fbclid=IwAR0lJBVfHU9F2WTLdSeuuPiH0e5S7DiPDHYcxgbPDvtXwY1Y7YMxqRCEh-8&ll=48.486968842485126%2C23.215390750000005&z=8).

Очільник регіону Олексій Петров сказав, що область відкрита до співпраці з інвесторами. Наразі розробляють простий і зрозумілий алгоритм роботи влади та підприємців.  

Зокрема, допомогти іноземним інвесторам має Офіс підтримки підприємців. Його відкривають у ОДА у рамках ініціативи Президента "Інвестиційна няня", підприємцям надаватимуть супровід під час оформленням документів, їхнього перекладу, ведення перемовин.

"Інвестиції -- один із пріоритетних напрямів роботи в області, який потребує чітких планових дій", -- наголосив очільник облдержадміністрації.

Василь НИТКА.

На знімку: голові ОДА Олексію Петрову (ліворуч) демонструють  роботу мапи для інвесторів.

Фото прес-служби ОДА.