Про це сьогодні інформує "Голос Америки".

Минулого тижня законодавці направили аналогічний лист президенту Дональду Трампу, висловивши серйозну стурбованість з приводу рішення витратити мільйони доларів з бюджету на ці апарати, а потім безплатно відправити в Росію повністю справні апарати, незважаючи на гостру потребу у них в США.

"Ці помилкові рішення привели до даремної витрати мільйонів доларів з бюджету США. Вони підривають наші інтереси у царині зовнішньої політики і національної безпеки і підривають здатність нашої країни боротися з кризою навколо коронавірусу", -- зазначили автори листа.

Як повідомляється, апарати ШВЛ тієї ж моделі привели до пожеж у лікарнях Москви і Санкт-Петербурга, в результаті чого загинули шість пацієнтів з коронавірусом. Влада США підтвердила, що завезені з Росії апарати в країні не використовувалися.

За даними ЗМІ, багато  з цих апаратів були поставлені Уральським приладобудівним заводом, що є частиною концерну "Радіоелектронні технології", щодо якого в липні 2014 року було запроваджено санкції у зв'язку з анексією РФ Криму. Автори листа закликають Держдепартамент надати пояснювальні документи до 10 липня 2020 року.