Атомна енергетика України постійно потребує фахових спеціалістів. Для знайомства молоді з технологією АЕС з метою їх профорієнтації й підготовки потенційного кадрового резерву на Рівненській АЕС реалізовується "Ядерна школа РАЕС". Цьогорічними випускниками проекту стали учні різних освітніх закладів міста-супутника, Володимирецького та Маневицького районів.

Упродовж двох семестрів учасники "Ядерної школи РАЕС" дізнавалися про специфіку роботи обладнання, освоювали знання щодо принципу функціонування енергооб'єкту, відвідували від 8 до 15 лекцій провідних фахівців РАЕС, спілкувалися з молодими спеціалістами електростанції, вчилися командної роботи, лідерства та управлінських навичок, спостерігали за роботою енергетиків в основних виробничих цехах. Молодь побувала в інформаційному та навчально-тренувальному центрах, центральному пості контролю АСКРС, на соціальних об'єктах, відкритих розподільчих пристроях та інших промислових об'єктах проммайданчика електростанції. Кульмінацією навчальної програми за традицією стало ознайомче стажування школярів на робочих місцях працівників експлуатаційних підрозділів і керівництва Рівненської АЕС, що дало змогу освоїти ази різних професій атомно-енергетичної галузі.

У рамках "Ядерної школи РАЕС" серед його учасників було проведено масштабний брейн-ринг, пізнавальні уроки хімії у хімлабораторіях підприємства та змістовну зустріч із заслуженим енергетиком України, віце-президентом УкрЯТ, першим директором Рівненської АЕС Володимиром Коровкіним (на знімку). Крім того, активні старшокласники організували низку соціальних акцій до Дня енергетика, Дня матері та в рамках підтримки важливої комунікаційної кампанії щодо профілактичних заходів проти поширення коронавірусу в Україні.

За словами однієї з учасників освітнього проекту, десятикласниці Вараської ЗОШ № 1 Анастасії Заруцької, завдяки "Ядерній школі РАЕС" здійснилася давня мрія дівчини -- ознайомитися з роботою її батька і на власні очі побачити промисловий майданчик ядерного об'єкту. "Неможливо передати емоції, які я відчувала, мандруючи масштабною територією електростанції. Різноманітні лекції, екскурсії та знайомства стали частиною насиченої програми. Я дізналася про принцип роботи такого потужного механізму, як АЕС, отримала безліч позитивних емоцій та корисної інформації. Дуже сподобалося стажування на керівній посаді в енергоремонтному підрозділі, під час якого я відчула на собі всю складність та відповідальність плідної праці, -- ділиться враженнями Анастасія. -- Я вдячна організаторам, які вклали душу в настільки крутий проект, та учням, з якими ми за цей час стали невеличкою сім'єю, а також за те, що "Ядерна школа" допомогла мені визначитися з майбутньою професією".

На жаль, через пандемію карантинні обмеження внесли певні корективи у насичений графік навчання учасників проекту, проте отримані знання, досвід та яскраві спогади надовго залишаться у кожного з них і, поза сумнівом, стануть своєрідним квитком в успішне майбутнє. "Ядерна школа подарувала мені безліч нових вражень, емоцій та спогадів, -- коментує одинадцятикласник Даніїл Ошурко. -- Мені пощастило провести повноцінний робочий день із генеральним директором підприємства, спостерігати за роботою справжнього лідера. Під час  навчальної програми вдалося отримати багато важливих знань та досвіду, що, безперечно, знадобляться мені у подальшому. Хочу подякувати усім, хто брав участь у створенні проекту, адже кожна екскурсія та кожен проведений урок -- це вагомий внесок у наше майбутнє та нас самих".

-- За результатами "Ядерної школи РАЕС" усі школярі отримають цінні подарунки від Рівненської АЕС та ВП ГО "УкрЯТ" в Рівненській області через місцеві управління освіти, -- каже інженер по роботі з персоналом управління кадрів РАЕС Василь Стрілець. -- Також ми перенесли один пропущений етап навчання після завершення карантину, а саме екскурсію на купол реакторного відділення одного з енергоблоків та всередину градирні. А нині ми вже плануємо новий навчальний рік проекту, який стартуватиме восени.

Юлія КУЛАЄВА,
кореспондент прес-центру Рівненської АЕС.

На знімках: під час зустрічі з легендою атомної енергетики України Володимиром Коровкіним; під час стажування; одна з груп учасників Ядерної школи; екскурсія на проммайданчик.

Фото автора.