Молодіжні ідеї з відновлення історичного центру Дубно на Рівненщині та його популярного заповідника презентували київські студенти. 

«Уже шостий рік  Державний історико-культурний заповідник міста Дубно активно співпрацює з Київським національним університетом будівництва й архітектури. За ці роки студенти першого та шостого курсу виконали великий обсяг робіт по обмірним кресленням, замальовкам, дипломним та курсовим проектам. Усі вони спрямовані на відновлення історичного вигляду нашого міста, а в результаті – перетворення його на культурно-видовищний центр для туристів з розгалуженою готельною інфраструктурою», - розповів директор Державного історико-культурного заповідника міста Дубно Леонід Кічатий ( на знімку).

Так, студентка Анна Томусяк презентувала проект відновлення автентичного фасаду Будинку контрактів в місті Дубно, який поступово руйнується ( на знімку). 

А ось метою дипломної роботи Катерини Бичкової було дослідження реконструкції історичних будівель під створення сакральних комплексів на прикладі Центральної синагоги міста ( на знімку).


Студентка Кристина Бондаренко проаналізувала містобудівну ситуацію міста Дубно та запропонувала територію вулиці Свободи звільнити від автомобілів та влаштувати пішохідну зону з лавами. Адже вулиця в перспективі може стати туристичним шляхом від Дубенського замку до Луцької брами. Також студентка звернула увагу на такий архітектурний об’єкт, як Хмелефабрика на вулиці Свободи. Будівля побудована ще в 1831 році чеською меншиною, продукція заводу не раз займала перші місця в міжнародних конкурсах пивоваріння. Саме тому, на думку юної архітекторки, важливо відтворити не лише історичну функцію даного об’єкту, а й додати нову – готельно-ресторанну.

Усі роботи написані під керівництвом завідуючого кафедри основ архітектури та архітектурного проектування,  Народного архітектора України, доктора архітектури, професора Олега Слєпцова та доцента, кандидата архітектури Сергія Ніканорова.
«Усі ідеї студентів-архітекторів дуже цінні для Дубно. Адже вони спрямовані на активізацію притоку туристів до міста, створення робочих міст, поліпшення дозвілля містян», - додав Леонід Кічатий.

Ірина МІСЮРА.
Рівне.

Фото надані автором.