Медики області отримають 18,5 тис. костюмів найвищого класу біологічного захисту. Їх після тривалих переговорів закупили в Південній Кореї, на що з обласного бюджету витратили 11 млн грн.

Понад дві тисячі штук уже виділено Обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Як розповів директор центру Радій Шевченко, костюми відповідають усім міжнародним стандартам і належать до четвертого класу захисту. Легкі й м'які, водонепроникні, із проклеєними швами, трикотажними манжетами та антистатичною обробкою.

"Такі комбінезони - здоров'я наших медичних бригад, - зазначив він. - Від початку березня "швидкі" майже 800 разів виїжджали на виклики до осіб з підозрою на коронавірус. Були в повній захисній амуніції: костюм, дві пари рукавичок, респіратор, захисні окуляри".

ДОВІДКОВО

Усі 3,5 тис. працівників Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на сьогодні здорові. Тільки вісім випадків інфікування COVID-19 було підтверджено серед них за весь період епідемії. Усі вони перенесли хворобу безсимптомно.

"У такому медичному спорядженні почуваюся захищеним, - розповів фельдшер реанімаційної бригади Новокодацької підстанції центру Марк Бондар. - Костюми гарної якості. У комплекті - окуляри, захисний шолом, респіратор, бахили".

В ОДА повідомляють, що Дніпропетровщині першій в Україні вдалося закупити такі дефіцитні засоби індивідуального захисту.

"Захисні костюми отримають лікарні Дніпра, Кам'янського, Новомосковська, Першотравенська, Нікополя, Синельникового, Павлограда, Слобожанського та Кривого Рогу. Після розподілу ще 1,5 тис. костюмів залишається в резерві - на складі Обласного штабу протидії коронавірусу", - йдеться повідомленні.

Ігор ТЬОМІН.Фото прес-служби ОДА.