Вода залила село.

Дороги та мости розмила стихія, що вирувала тут 23 червня. Там, за річкою, вже є автосполучення. Гірше, якщо комусь треба до лікарні. Приміром, того саме дня бездоріжжям кілька кілометрів ледве доправили старшого віку жінку, а далі вже "швидка" забрала.

Чорний Потік - крайній населений пункт Надвірнянського району. Далі, через гори та ліс, - сусідній Коломийський. Село відрізане від Чорних Ослав, з яким разом входить до Делятинської ОТГ. Раптова злива 23 червня наробила тут страшного лиха, насамперед - місцевим дорогам та іншій інфраструктурі.

"Усі дороги та під'їзди до будинків, загалом 12 км, місцеві мости й містки стихія розбила. Селевий потік повністю зніс будинок Василя Шовгенюка. З-під хати Михайла Ткачука підмило частину фундаменту, полетіли дві стіни. Вода змила городи", - розповідає працівник місцевого ЦНАПу Василь Тимінський.

Раптова злива найбільше вдарила по сільських кутах Горішняк та Постілка. Звідти руйнівні гірські потічки змітали все на своєму шляху та несли до річки Чорнявки. Та, своєю чергою, - до Ославчанки, що нижче за течією впадає в Прут. У куті Долішняк - страшні руйнування.

Центр села - суцільні вирви та окопи, 1,3 км дороги - як не було. Підмило все, стихія знесла паркани, електричні стовпи, містки до будинків. Тепер до них проходу фактично нема.

"Усе треба відновлювати. Електропостачання ще не скрізь налагоджено. В 2008-му повінь не була такою руйнівною. А нинішня навіть забрала споруджені опісля мости. Якби тоді належно укріпили береги річок габіонними ящиками, такої біди би не сталося. Потоки просто не вміщалися у водопропускній трубі метр діаметром. Її швидко забило, то стало валити поверх неї. Ставити мости на плити, як то є досі - марна трата коштів, треба забивати палі в основу", - вважає Василь Тимінський.

28 червня в селі побував п'ятий Президент Петро Порошенко. Разом із народним депутатом Миколою Княжицьким та депутатами облради Михайлом Ерстенюком і Сергієм Басарабом привезли електрогенератори та помпи, оплатили роботу важкої техніки з ліквідації стихії. Й далі допомагатимуть.

Інтенсивні дощі 22-25 червня завдали шкоди 263 населеним пунктам Прикарпаття. В них підтопило понад 13 тисяч будинків, 17 ФАПів, 18 тисяч присадибних ділянок, 6 193 підвали, 7,4 тисячі гектарів сільгоспугідь, 12 560 колодязів. Зруйновано 276 км місцевих та комунальних автодоріг, 93 мости, та ще 249 переправ пошкоджено. Стихія зруйнувала 80 кілометрів берегоукріплень. Тривають активні відновлювальні роботи.

Людмила СТРАЖНИК.


Михайло Ерстенюк, Петро Порошенко, Сергій Басараб, Микола Княжицький (зліва направо).


Розбирати такі завали непросто.


Замість дороги - вирви.

Фото надані Сергієм Басарабом та Миколою Шовгенюком.