Цього дня шість років тому зведені сили АТО визволили Красногорівку від російсько-терористичних військ.

Наприкінці липня та на початку серпня 2014 року українське військо стрімко просувалося у напрямку Донецька. Сили АТО брали під контроль передмістя обласного центру. Завдання звільнити від окупантів Красногорівку отримали воїни 20-го батальйону територіальної оборони, який посилили спецпризначенцями, та бійці батальйонів «Донбас» і «Правий сектор».

1 серпня 2014 року дві штурмові групи сил АТО обійшли Красногорівку з півночі та увійшли в місто з тилу, тобто зі сходу. Пізніше у Міністерстві оборони зазначили, що атака українських військ стала абсолютною несподіванкою для озброєних терористів. Перша ударна група сил Антитерористичної операції атакувала центральну частину міста з адмінбудівлями, друга — прочісувала південні промислові околиці. Підрозділи спецназу діяли на півночі, а відворотні маневри відбувалися на західній частині Красногорівки.

Серйозне боєзіткнення під час визволення Красногорівки відбулося у районі міського військкомату — головного місця базування бойовиків. Українські воїни того дня захопили численні трофеї — різноманітну зброю, вийшли на південні околиці міста, де й закріпилися, завершивши створення єдиної лінії оборони звільненої Красногорівки. Місто повернулося до цивілізованого, мирного життя.

На жаль, до цього часу Красногорівка не змогла повністю зцілити рани війни. Хоча українські військовослужбовці зуміли вибити звідси ворога, але позиції російсько-терористичних військ і досі знаходяться впритул до міста й продовжують тероризувати мирних мешканців постійними обстрілами.

З нагоди шостої річниці визволення Красногорівки пролунало чимало привітань місцевим мешканцям. І найважливіше побажання було таким, щоб настав день, коли перед словом «Красногорівка» більше не писали слово «прифронтова».

Владислав ЛЕОШКО
Фото прес-служби Донецької ОДА.